Zibb Search

Home

Loesje brengt een ode aan verpleegkundigen

04 maart 2010

Loesje brengt een ode aan verpleegkundigen

Loesje, bekend van haar scherpe teksten op posters en kaarten, zet iedereen die in de zorg werkt in het zonnetje met een speciaal boekje.

Het boekje 'Zorgen moet je doen, niet maken' ligt vanaf 8 maart in de winkels. Op de website van Loesje legt de stichting uit waarom ze het boekje hebben samengesteld. 'De werkdruk in de zorg is hoog. Privatisering zorgt voor bezuinigingen en daardoor is er vaak minder personeel en minder aandacht voor de patiënt. Mensen die in de zorgsector werken, rennen de longen uit hun lijf. Patiënten en cliënten krijgen vaak niet de zorg die ze nodig hebben. Loesje bewondert de kracht van mensen die in de zorg werken en wil hen daarom een ode brengen.'

Verpleegkundigen schreven mee
Loesje schreef het boekje samen met honderden mensen die in de zorg werken. In het boekje stelt ze misstanden in de zorg aan de kaak op de voor haar zo typische manier: met humor en een welgemikte trap in de goede richting. Maar Loesje gaat ook in levende lijve odes voordragen aan mensen die in de zorg werken. In maart trekt ze door Nederland om een aantal medewerkers in de zorg een hart onder de riem te steken. 

Bron: Loesje.nl
Door: redactie Nursing

Abonneren
Behoefte aan meer verdieping? Word nu abonnee van Nursing.

10 reactie(s)

Lotte 12-03-10 - 20:39

Hillie, het boekje gaat dan ook over de zorg, er is wel breder gekeken dan alleen naar verpleegkundigen

Nienke 09-03-10 - 14:04

Inderdaad, in plaats van het gewoon leuk te vinden dat er op deze manier ludiek & landelijk aandacht aan het werk in de zorg wordt besteed! Bah wat een zuur gedoe!!

Anna 09-03-10 - 13:44

Wat een drukte om niets!

Martin 09-03-10 - 13:34

Een poes noem je geen kat en een stier geen koe. Het woord rund dekt voor die laatsten de lading wel. Zo dekt het woord verpleegkundige de lading ook van de broeders en zusters en verpleegsters. Wie dat onderscheid niet wil maken werkt niet nauwkeurig!

eva 07-03-10 - 20:30

ach er is ook altijd wel iets te zeuren he?!?


*
*
*
*

GERELATEERDE ARTIKELEN

Advertorial

Rectangle

Logolinks

Vacatures in de verpleging

In het magazine

Nursing juli / augustus 2010

De schapenvacht is terug. Of toch niet? In beeld: het inbrengen van een botnaald.En help je stagiaire een topper te worden.

Bekijk inhoud magazine

Nursing-register

Het Nursing-register geeft een overzicht van alle artikelen die tot en met december 2009 in Nursing zijn verschenen.

Boeken

CompassiemoeheidCompassiemoeheid

Door het personeelstekort, de werkdruk en het lijden van de patiënten ligt compassiemoeheid op de loer. Deze toolbox geeft nuttige tips om met compassie te blijven werken.

Meer informatie en bestellen>>

--------------------------------------------------------

PatientenvoorlichtingPatiëntenvoorlichting door verpleegkundigen

Een praktisch handvat voor verpleegkundigen om hun voorlichting aan patiënten effectiever te maken.

Meer informatie en bestellen>>

 

--------------------------------------------------------

OuderenmishandelingOuderenmishandeling

Onmisbaar voor iedereen die zich beroepsmatig bezighoudt met ouderen. In het boek is een
interventie- en stappenplan opgenomen waarin de lezer concrete handvatten krijgt voor hulpverlening.

                           Meer informatie en bestellen>>

Waarschuwing

De reacties van bezoekers op deze site zijn gepubliceerd buiten de redactie van Nursing om.  Nursing is dus niet verantwoordelijk voor de inhoud van deze reacties. Ga respectvol met elkaar om! Reacties van lezers die anderen op enige wijze persoonlijk hinderen, bedreigen, beledigen of discrimineren worden wel direct verwijderd. Lees meer op Reedbusiness.