Gratis nieuwsbrief Meld je aan voor de gratis e-mail nieuwsbrief van Nursing, TvV en TvZ. Klik hier

Mijn werkgever wil de werktijden aanpassen. Dit houdt in 's morgens een 1/2 uur eerder beginnen, kan dit zomaar?

Eenzijdige aanpassing van de werktijden kan en mag niet. Dit geldt voor zowel werkgever als werknemer. Er zijn twee uitzonderingen mogelijk:

  • 1. 1 Indien het dienst belang zulks noodzakelijk maakt kan een werkgever de werktijden wel eenzijdig aanpassen. Wel zal hij de noodzaak hiertoe moeten kunnen aantonen. Ook zal de OR hierover een oordeel al hebbengegeven (artikel 27.lid 1 onder b WOR).
  • 2. In de arbeidsovereenkomst is opgenomen dat de werkgever eenzijdig de werktijden mag aanpassen.

 

Het aanpassen van werktijden is overigens altijd een kwestie van redelijkheid en billijkheid.

Daniëlle van Eerden, beleidsmedewerker CNV Publieke Zaak op 7 april 2009

Gerelateerde tags

Of registreer je om te kunnen reageren.

Nursing is een uitgave van Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Media B.V.
Voorwaarden