Special wondzorg, waarin de zwachtel een hoofdrol speelt | Casus: bloedende spataderen rond een stoma | Hot items uit nieuwe cao VVT | Nursing Challenge: Eczeem en Protonpompremmers | Wat is goede zorg? | EBP: effect van activiteit bij geriatrische patiënten | Verpleegkundigen met long covid
Onlangs verscheen de herziene richtlijn Jeuk in de palliatieve fase. Wij vroegen palliatieve verpleegkundige Noeska Schrijver welke interventies de richtlijn voorstelt. 'Jeuk mag nooit onbehandeld blijven. Check of iets werkt. Zo niet, zoek door.'
‘Ik vind het een goede ontwikkeling hoor, dat de wereld van een zorginstelling zichtbaar wordt via het tv-programma BN’ers in het ziekenhuis. Maar zijn wij zelf niet interessant genoeg? Hebben we daar iemand als Rachel Hazes voor nodig?’
Achter de schermen discussiëren artsen en verpleegkundigen al decennialang over wat goede zorg is in de laatste levensfase. Hugo vraagt zich af wanneer de verpleegkundige blik die van de artsen kan overstemmen.
Rond het stoma van meneer Vos zijn varices zichtbaar. De spataderen hebben al verschillende keren gebloed, waardoor hij op de spoedeisende hulp terechtkwam. De eerste stap is nu: aanpassen van het stomamateriaal, maar meneer is gehecht aan zijn eendelig systeem.
Tweelaagse zwachtels hebben een aantal voordelen ten opzichte van korterekzwachtels. Wat zijn de belangrijkste verschillen met korterekzwachtels, en op welke aandachtspunten moet je letten?
Onlangs bereikten vakbonden en werkgevers een onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao vvt. Wat zijn de belangrijkste wijzigingen? Nursing vroeg het cao-onderhandelaar Rolf de Wilde (NU’91).
In het Dijklander ziekenhuis in Hoorn krijgen geriatrische patiënten 5 dagen per week activiteitenbegeleiding aangeboden. Verpleegkundigen onderzochten welk effect dit heeft op cognitieve problemen bij deze patiënten.
Wat is goede zorg voor jou? Je voelt je vast wel eens gefrustreerd als je die niet kunt leveren. Zie dat als startpunt voor het uitpluizen van wat er misgaat. Bespreek dat gevoel multidisciplinair en krijg meer grip op je werk.
Vandaag verschijnt het Nursing-magazine van april 2022. Met daarin onder meer: onze special wondzorg, waarin dit keer de zwachtel aan bod komt en verpleegkundigen met long covid. De toetsartikelen gaan over eczeem en protonpompremmers.
Korterekzwachtels, klittenbandzwachtels, tweelaagse zwachtels… Wanneer gebruik je welke zwachtel? In dit artikel de belangrijkste voor- en nadelen van alle drie op een rij.
Constitutioneel eczeem komt veel voor in Nederland, maar over de juiste manier van behandelen bestaan nog regelmatig misverstanden. De toets bij dit artikel levert 2 accreditatiepunten op.
Protonpompremmers verminderen de secretie van maagzuur en verhogen zo de pH van de maag. Met de toets bij dit artikel verdien je 1 accreditatiepunt.
Isa van den Hork (28 jaar) is hbo-verpleegkundige op de MDL-afdeling in het Radboudumc in Nijmegen. De persoonlijke aandacht die zij patiënten geeft is onmisbaar, vinden haar collega’s.
Milou Kuipers (31) is oncologieverpleegkundige in het UMC Utrecht. Na long covid bouwt ze het werken op haar eigen afdeling weer langzaam op.
Patiënten die net een stoma hebben gekregen, verlaten het ziekenhuis zelfstandiger en met minder behoefte aan thuiszorg wanneer zij postoperatief een vierdaags zorgpad volgen.