• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

'Administratieve last in ziekenhuizen alleen maar toegenomen'

Gepubliceerd op: 13 mei 2014
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

89 procent van de verpleegkundigen in ziekenhuizen vindt dat de administratieve lasten in de afgelopen jaren zijn toegenomen. Dit blijkt uit een onderzoekje van AbvakaboFNV onder 503 verpleegkundigen werkzaam in de ziekenhuizen en UMC’s.

Volgens de ondervraagden wordt slechts 57 procent van de werktijd besteed aan zorgtaken, de overige tijd gaat verloren aan administratief werk (30 procent) en ‘overige taken’ (13 procent). In de praktijk ervaren de medewerkers dit dikwijls als onzinnig en zonde van de tijd.

‘Systemen waarbij vaker dan één keer moet worden geregistreerd, zouden werkgevers moeten vervangen’, aldus Elise Merlijn, bestuurder zorg Abvakabo FNV. ‘Dit werkt fouten in de hand, omdat dubbele registraties kunnen leiden tot onnodige vergissingen. De handen van de verpleegkundigen horen aan het bed en niet aan de laptop!’

Moe van checklisten

Vorig jaar bleek al uit diverse artikelen op Nursing.nl dat verpleegkundigen moe worden van administratieve rompslomp, vooral veroorzaakt door alle checklists. Zo schreven verpleegkundigen in Assen een brandbrief naar hun personeelskrant, waarin ze hun zorgen uitten over het vak van de verpleegkundige.

Ook antwoordde ruim 80 procent van de pollstemmers op Nursing.nl ‘ja’ op de vraag ‘Word jij ook zo moe van checklistgericht verplegen?’ Waarom stemden ze zo massaal ‘ja’?

Bureaucratie

Ook beroepsvereniging V&VN gaf aan het signaal te herkennen: ‘Er wordt al jaren geklaagd over bureaucratie, administratieve rompslomp en lijstjes afvinken.’Zelfs minister Schippers gaf aan de roep om vermindering van administratieve taken te herkennen. Ze verwees hierbij naar een onderzoek uit 2012 waarin verpleegkundigen aangeven dat 93 procent van deze last voortkomt uit de eigen organisatie.

Waar de overige regeldruk vandaan komt volgens dat onderzoek? Lees het hier>>>

Gepubliceerd op: 13 mei 2014
Door: Nienke Berends

Thema:

Overig

Tags:

Administratie Registreren

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren