• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Blog Annabeth: 'Boeten voor je fout?'

Gepubliceerd op: 19 februari 2015
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Annabeth vraagt zich af hoe het zou zijn als ‘hygiëne-nalatigheidjes’ naar zorgverleners zijn terug te leiden. Wat zou het effect zijn op je handelen?

We moeten steeds meer aantonen dat we goede zorg leveren. Transparantie is belangrijk. Kwaliteit, zorgvuldigheid, veiligheid; veel daarvan wordt aangetoond door het bijhouden en publiceren van proces – en prestatie-indicatoren. Inspectie, zorgverzekeraars, patiëntenplatforms vragen hier om. En we laten de resultaten ook zien in een kwaliteitsvenster dat op veel websites van ziekenhuizen staat. Op deze manier worden we ook min of meer ‘gedwongen’ om naar onze kwaliteit en veiligheid van zorg te kijken. Niet dat we dat zonder deze druk niet zouden doen; maar het lijkt wel alsof het momenteel in een stroomversnelling zit. Verantwoording en transparantie; dat zijn de key-words.

Richtlijn ‘Persoonlijke hygiëne medewerker ziekenhuis’

De definitieve richtlijn ‘Persoonlijke hygiëne medewerker ziekenhuis’ verscheen vorige maand. De Werkgroep Infectie Preventie (WIP) publiceerde deze. Dat lees je hier >>>

Gelukkig kan er op veel gebieden aangetoond worden dat de zorg verbetert; dat we veiliger werken. Zijn er veel initiatieven om de zorg te verbeteren en worden daar ook indicatoren aan gekoppeld. Denk maar aan de 10 VMS thema’s. Toch bekruipt me het gevoel dat nog veel in de anonimiteit blijft; niet transparant is. Een zorgvrager die opgenomen is wordt per etmaal door minimaal 3 verschillende verzorgenden/verpleegkundigen verzorgd. En dan heb ik nog niet eens artsen, fysiotherapeuten, diëtisten en diverse andere disciplines meegerekend.  Diverse disciplines die samen het beste voor één patiënt voor hebben. Verpleegkundige Tamara Schalken hield een prachtige presentatie over de complexiteit van zorg tijdens een TedX congres. En dan gaat het alleen nog maar over verschillende artsen!

Door de diverse disciplines die betrokken zijn bij de zorg wordt het bijvoorbeeld ook lastiger om te zien wat jij of je collega-verpleegkundige bijdragen aan de genezing van de patiënt. Wat is ons persoonlijk zorgrendement? Maar ook als we een keer niet de nieuwe WiP richtlijn volgen, wat zijn dan de consequenties voor de patiënt? En is dat dan op ons persoonlijk te herleiden? Zou dat ons handelen veranderen? Is het wenselijk als dit gebeurt? Of voelen we ons redelijk veilig omdat veel dingen toch nog min of meer anoniem (kunnen) blijven? Wat denk jij?

Tja, wat vind jij?

Zou het wenselijk zijn als infecties naar zorgverleners te herleiden zijn? Hoe transparant moet de zorg(verlener) zijn? Start een discussie op Nursing Connect >>>

Gepubliceerd op: 19 februari 2015
Door: exed-admin

Thema:

Overig

Tags:

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren