• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Blog Conny: 'Ik ben opgeleid om te verzorgen, niet om commercieel te denken'

Gepubliceerd op: 18 maart 2014
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een aantal jaren geleden was het vooral de gedachte in de ouderenzorg, om te voorkomen dat de cliënten niets tekort kwamen in een instelling.

Wij waren druk doende om het vooral aangenaam en leuk te maken voor de bewoners op hun oude dag. Er werd rekening gehouden met de wensen en de mogelijkheden die er waren voor zowel de cliënten als de organisatie. Er kwamen methodieken in het benaderen en het vormgeven van de zorgverlening. Er moest vooral stilgestaan worden bij de levenswijze die de cliënten gewend waren. Erg mooi om zo een kans te bieden bij het in stand houden hiervan. In onze organisatie werken wij met belevingsgerichte zorg.

Blog Conny: ‘Mijn stagiaire twijfelt of ze nog in de ouderenzorg wilt werken’

Of dit in de toekomst nog zo zal zijn, betwijfel ik ten zeerste. Scheiden van wonen en zorg wordt de vervanging van het verzorgingshuis. Een mogelijkheid om in beschutte omgeving te kunnen wonen. Bij iedere cliënt zal er gekeken moeten worden waar men recht op heeft, als daar een indicatie voor is. En hiermee zullen wij verzorgenden anders moeten gaan werken. Om iemand in een rolstoel even te verplaatsen van a naar b, zal niet meer zo vanzelfsprekend zijn. Je zult goed op de hoogte moeten zijn, of dit vergoedt wordt in de indicatie.

Blog Conny: ‘Uitval door ziekte voert de werkdruk op’

Primair ben en blijf ik zorgverlener. Daarbij wil ik graag een zorgvrager helpen in alle opzichten.  De nieuwe situatie dwingt mij goed na te denken bij alles wat ik onderneem. Ik mag de zorgvrager niet te kort doen. Maar ook de organisatie niet. En daarin ligt de moeilijkheid, ik ben opgeleid om te verzorgen en niet commercieel te denken.

Hoe denk jij hierover? Laat je reactie hieronder achter!

Gepubliceerd op: 18 maart 2014
Door: Conny Pols

Thema:

Overig

Tags:

TVV

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren