• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Even slikken

Gepubliceerd op: 8 oktober 2007
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Op Nu.nl kom ik een interessant bericht tegen: Anorexia en xtc zijn op dezelfde manier verslavend. Verhongering activeert dezelfde hersencellen als xtc-gebruik.

 

Dat hebben Franse onderzoekers van het ‘Centre National de la Recherche Scientifique’ (CNRS) in Montpellier ontdekt.  De wetenschappers ontdekten dat de werkzame stof in xtc, MDMA, de eetlust vermindert. Daarom besloten de onderzoekers om naar gelijkenissen met anorexia te zoeken.

Hiervoor werden verschillende tests uitgevoerd op muizen. De onderzoekers concentreerden zich op het deel van de hersenen dat een rol speelt bij verslavingsgedrag. De eetlust van de muizen werd minder bij het toedienen van zowel de stoffen MDMA als CART. Deze laatste stof is in grote hoeveelheid aanwezig is in de hersenen van anorexia-patiënten. Dit onderzoek biedt mogelijkheden voor het vinden van een medicijn tegen eetziektes.

Kinderen met anorexia verplegen vind ik één van de moeilijkste dingen die er zijn. Vaak wordt er bij ons op de afdeling geroepen dat ze in het ziekenhuis niet op hun plek zijn en daar ben ik het wel mee eens. Ik zie anorexia toch vooral als een psychiatrisch ziektebeeld. Het feit dat je altijd op je hoede moet zijn, je altijd moet afvragen of er niet iets kan gebeuren, vind ik best lastig.

Een tijdje terug was anorexia het thema er bij het programma ‘A way of life’ . Daarin werden verschillende meiden gevolgd die anorexia hadden of doorgemaakt hadden. Als je dan ook naaste familie hoorde over hoe manipulatief ze waren en hoe goed ze konden liegen/verdraaien… Wat dat betreft vergeleek ik het altijd met de verslavingszorg: mensen die verslaafd zijn doen ook alles om hun doel te bereiken. Wat dat betreft blijkt nu dus dat ik een beetje gelijk heb. In de hersenen worden dezelfde hersencellen geactiveerd als bij de verslaving aan XTC.

Ik vroeg me ook meteen het volgende af: hoe moeilijk vind jij de zorg voor verslaafden/anorecten? En zijn deze mensen nu wel of niet op hun plek in het ‘gewone’ ziekenhuis?

Gepubliceerd op: 8 oktober 2007
Door: exed-admin

Thema:

Overig

Tags:

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren