• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Hygiëne

Gepubliceerd op: 18 mei 2009
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Verzorgende Conny vindt dat minister Klink wel eens stil mag staan bij de vraag waarom hygiëne-eisen niet altijd worden nageleefd.

Verzorgenden, verpleegkundigen en artsen, moeten beter omgaan met hygiëne in hun instellingen. Minister Klink van Volksgezondheid eist van de verpleeghuizen en ziekenhuizen voor 1 september dit jaar een plan van aanpak voor de naleving van de hygiëne-eisen en andere veiligheidsnormen. Anders zullen er dwingende maatregelen worden opgelegd.

 

Invullijsten

Dreigende taal van de minister. Ik vraag me af hoe die dwingende maatregelen er dan uit gaan zien. En wie gaat de verplichte veiligheidsnormen controleren? Ik kan mij voorstellen dat er eerst een nulmeting moet plaatsvinden. En daar is inzet en tijd mee gemoeid. Ik zie alweer hele invullijsten voor me. Vervolgens zal dit na een periode herhaald moeten worden. En dit alles moet met huidige budgetten worden bekostigd.

 

Handen wassen 

Het lijkt mij logisch om eerst te kijken waarom de al bestaande richtlijnen slecht worden nageleefd. Er is bijvoorbeeld een onderzoek gedaan naar het handen wassen door onderzoeksbureau Duo Market Research in opdracht van het vakblad Nursing en NewCompliance.  Veel zorgverleners blijken dit niet altijd te doen: van de 306 respondenten zegt ruim 40 procent de handhygiëne niet altijd toe te passen. In 41 procent van deze gevallen dacht men dat het niet nodig was om de handen te wassen.  En ruim 39 procent gaf tijdgebrek op als reden.  Deze uitslag geeft aan wat er mis gaat: tijdgebrek en gebrek aan kennis. Beiden zijn op te lossen met meer handen en aanvullende scholing, maar dat kost natuurlijk wat.

 

En het is niet alleen de hygiëne die tekortschiet. Het is meestal een opeenstapeling van factoren, zoals een uitbraak van griep of mrsa en onderbezetting, waardoor onnodig nadelige gevolgen voor zorgvragers ontstaan.

Voor mij is het duidelijk dat de gevolgen van de verschraling van gezondheidszorg in Den Haag niet zijn doorgedrongen, gezien de reactie van de minister.

Gepubliceerd op: 18 mei 2009
Door: exed-admin

Thema:

Overig

Tags:

TVV

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren