• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

'Kwaliteit verzorgende ig in ouderenzorg in gevaar'

Gepubliceerd op: 10 februari 2014
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Opleidingen tot verzorgende ig van slechts zeven maanden zorgen ervoor dat de kwaliteit van verzorgenden in gevaar komt.

Dit stelt  Gerda van Brummelen, adviseur bij V&VN op Radio 1 in het programma De Ochtend. Van Brummelen vertelt dat particuliere opleidingen tot verzorgende ig aanbiedt, die zeven maanden duren, in tegenstelling tot de ROC-opleidingen die drie jaar duren. ‘Als je kijkt welke kennis en kunde je moet bezitten voor je een diploma krijgt, kan dit volgens ons nooit in zo’n korte tijd’, vertelt zij in het radioprogramma.

Test je kennis: kennisquiz delier

Volgens Van Brummelen komen deze signalen van verzorgenden zelf. Zij denkt dat er zeker dingen misgaan door de korte opleidingen: ‘Als iemand een cursus tot verzorgende volgt –want meer dan een cursus is het niet te noemen- ken je de signalen van de cliënt onvoldoende. Vanuit de inspectie zijn er veel rapporten verschenen en ook zij maken zich zorgen over de afname van deskundigheid op de werklvloer.’

Lees ook: ‘Ontslagen verzorgenden deels te voorkomen’

Directeur van ActiZ, Aad Koster, herkent de uitspraken van Van Brummelen niet: ‘We hechten aan goed opgeleide mensen. Ik neem aan dat mevrouw Van Brummelen dit verhaal niet uit haar duim zuigt, maar als ik kijk naar onze leden, zie ik toch dat mensen een reguliere opleiding gevolgd moeten hebben.’

Test je kennis: kennisquiz Wet BIG voor verzorgenden

V&VN wil graag dat er breed landelijk onderzoek wordt gedaan naar deze opleidingen. Ook pleit V&VN voor beter toezicht op het handhaven van de opleidingsbescherming in de wet BIG, als het gaat om de opleiding tot verzorgende IG.

Gepubliceerd op: 10 februari 2014
Door: Redactie TvV

Thema:

Overig

Tags:

TVV

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren