• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Nieuw tijdelijk bestuur UMC St Radboud

Gepubliceerd op: 31 mei 2006
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

NIJMEGEN – Het Universitair Medisch Centrum St Radboud in Nijmegen heeft dinsdag een nieuw tijdelijk bestuur benoemd. Per 1 juni zullen professor dr. D.J. Ruiter en dr. P. Ros in de Raad van Bestuur zitting nemen. Professor dr. N. Urbanus is als adviseur benoemd, zo maakte het ziekenhuis bekend.

Het tijdelijk bestuur krijgt tot 1 oktober de kans om de hartchirurgie voor volwassen patiënten weer goed te laten draaien, de kwaliteit van zorg te waarborgen en de communicatie naar patiënten te verbeteren.

Onderwijs
Dr. Ruiter zal optreden als waarnemend voorzitter en decaan en is verantwoordelijk voor onderwijs en onderzoek. Dr. Ros zorgt voor de financiën en beheerszaken. Dr. Urbanus zal het bestuur vooral adviseren over patiëntenzorg.

Sterftecijfer
De crisis in het Radboudziekenhuis ontstond enkele maanden geleden door problemen bij hartchirugie bij volwassen. Het sterftecijfer onder patiënten lag daar hoger dan na soortgelijke behandelingen in andere ziekenhuizen. De Inspectie voor de Gezondheidszorg stelde samen met het ziekenhuis een onderzoek in en concludeerde eind april dat de leiding van hartchirurgie ernstig had gefaald. Door ruzies en slechte communicatie was de medische zorg onder de maat. Hartchirurgie heeft niet meer plaats in het ziekenhuis, wel worden andere hartpatiënten geholpen.

Schoon schip
Bestuurders van het St Radboud, onder wie ook de Raad van Bestuur, legden na het vernietigende rapport van de Inspectie hun functie neer. Het ziekenhuis begint pas weer met hartchirurgie als er schoon schip is gemaakt. Chirurgische patiënten worden tot die tijd ondergebracht in andere ziekenhuizen.

Gepubliceerd op: 31 mei 2006
Door: Redactie Nursing

Thema:

Overig

Tags:

Inspectie

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren