• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Sandra's Zeep

Gepubliceerd op: 17 september 2007
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Er wordt gefluisterd dat dokters het met elkaar doen. Of met zusters. Net 5 springt daarop in. Heeft Greys Anatomy vertaald naar het ietwat onpersoonlijkere ‘De co-assistent’.

Hoewel ik geen dokter ben, droom ik mij af en toe een Meredith Grey. Omringd door mooie en bijzondere collega’s, liefdes, intriges en ethische kwesties. Voor Nursing doe ik een poging een verpleegkundige versie te ontwikkelen.

Voor het gemak noemen we de hoofdrolspeelster maar even Sandra. Ze is halverwege de twintig. Werkt op een hectische verpleegafdeling met de meest uiteenlopende ziektebeelden. Ze heeft alleen maar fotogenieke collega’s met karakterkoppen en ‘good looks’.

Er is een heel chagrijnig afdelingshoofd. Vrouw. Type kenau en ik-weet-het-altijd-beter. In de loop van het verhaal wordt ze wat softer, flexibeler. En blijkt ze stiekem verliefd op één van de bloedmooie broeders. Sandra’s afdeling is bezet met evenveel man- als vrouwverpleegkundigen. Er is bovendien een setje van vijf aantrekkelijke dokters. Twee zijn er vrouw.

De ene is niet erg stress-bestendig. Foetert en gromt als de werkdruk toeneemt. De ander is heel inspirerend. Zegt wijze én grappige dingen. Weet werkelijk alles wat er in de medische wereld te weten is. Een lopend farmacotherapeutisch kompas. En ze is er heel bescheiden in. Met haar grote groene ogen en lange rode haren, weet ze twee broeders te inspireren tot een ingewikkelde driehoeks verhouding.

De mannen. Eén is chirurgig arrogant. De tweede is heel aantrekkelijk van binnen, maar ziet er niet uit. De derde heeft een lief gezicht, maar maakt er een bende van op de afdeling. Hij maakt heel slordige fouten, die zusters dan opruimen.

De verpleging. Een stuk of vijftien steeds terugkerende gezichten. Zes ervan leer je heel persoonlijk kennen. Er is dus Sandra. De mooiste van het hele stel. Iedereen heeft een beetje een zwak voor haar. Ze is wat chaotisch en vergeetachtig. Maar op een meest charmante manier. Ze is zorgzaam voor patiënten én collega’s. Sandra heeft twee leeftijdsmaatjes die tegelijk op de afdeling zijn begonnen. Eén is vrouw hartsvriendin. IJdel, maar verder heel kritisch. Ze werkt als een beest, zolang haar en make-up goed blijven zitten. Bovendien wordt er gefluisterd dat ze ‘het doet’ met heel wat collega’s. Het andere maatje is een broeder. Al even aangenaam voor de ogen. Maar hij weet dat niet. Is te druk met zijn werk en patiënten om te zien dat ze met bosjes voor hem vallen. Hij is George-achtig lief, maar McDreamy-knap…

Tja, ik kan zo nog wel verder gaan.

Wie fantaseert er met me mee? Of heeft iemand nog een praktijkervaring of collega die zo in deze ziekenhuissoap zou passen? En hoe moet deze serie heten?

Gepubliceerd op: 17 september 2007
Door: exed-admin

Thema:

Overig

Tags:

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren