• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

SMS voorkomt misverstanden op de operatiekamer

Gepubliceerd op: 10 juni 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Patiënten van het Wesfriesgasthuis die zijn ingepland voor een operatie ontvangen daags voor hun operatie een SMS bericht. In dit bericht staan instructies omtrent eten en drinken, zodat de patiënt gegarandeerd nuchter is voor de operatie.

Dit voorkomt misverstanden en – in het ergste geval – het afzeggen van operaties. Dit meldt het Westfries Gasthuis. Het viel Master Physician Assistant (in opleiding) Harry Zonneveld op dat het regelmatig voorkwam dat patiënten niet nuchter op de OK verschenen. Met als gevolg dat de operatie uitgesteld, of in het ergste geval, geannuleerd moest worden. Dat was natuurlijk enorm vervelend voor de patiënt en kostte het ziekenhuis veel geld.

 

Minder misverstanden 

In het kader van een kwaliteitszorgprojekt besloot Harry daarom te onderzoeken of het mogelijk was om, met behulp van een SMS-dienst, het aantal afgezegde en verplaatste operaties ten gevolge van het niet nuchter zijn omlaag te brengen. Door een dag voor de operatie een SMS te versturen aan de patiënt met daarin instructies omtrent eten en drinken, zouden minder misverstanden moeten ontstaan. En dat is gelukt: sinds de start van het project in april is het aantal niet nuchtere patiënten op de OK sterk afgenomen.

 

Kortere wachttijd 

Het project heeft ook een positieve uitwerking op de wachttijd voor operaties. Doordat er nu minder operaties worden uitgesteld of afgezegd, wordt de tijd efficiënter benut waardoor een patiënt eerder aan de beurt komt De planning op de OK hoeft ook niet meer zo vaak te worden gewijzigd, dus er worden minder kosten gemaakt en dat is een prettige bijkomstigheid. Er is dan ook besloten om het project voort te zetten.

 

Privacy

De mobiele telefoonnummers van patiënten worden alleen gebruikt voor het verzenden van één SMS voorafgaand aan de operatie. De gegevens worden apart bewaard en niet verstrekt aan derden. Het ontvangen van de SMS is gratis. Deelname aan dit project is niet verplicht.

 

Redactie TVZ

Gepubliceerd op: 10 juni 2011
Door: Redactie TvV

Thema:

Overig

Tags:

TVZ

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren