• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

V&VN vordert met kwaliteitsregister

Gepubliceerd op: 24 oktober 2006
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Het nieuwe kwaliteitsregister van de beroepsorganisatie Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&VN) zal in januari 2007 getest worden op de praktische toepasbaarheid en gebruiksvriendelijkheid. Dat heeft de V&VN aan Nursing laten weten.  

De tests zullen worden uitgevoerd in een Nederlandse pilot-instelling. V&VN is al langere tijd bezig met het ontwikkelen van een kwaliteitsregister voor verpleegkundigen en verzorgenden, in navolging van andere (para)medische beroepsgroepen. Verpleegkundigen en verzorgenden moeten in het kader van de nieuwe regels voor herregistratie voor de Wet BIG, die volgens de laatste berichten vanaf januari 2007 gaan gelden, naast een werkureneis ook voldoen aan kwaliteitseisen. Die zullen in het kwaliteitsregister worden vastgelegd. Het kwaliteitsregister is toegankelijk voor leden en niet-leden van V&VN.

Bijscholing
In de afgelopen maanden zijn in overleg met verpleegkundige beroeps- en brancheorganisaties en zorginstellingen normen opgesteld waaraan zorgverleners moeten voldoen. ‘Deze gemene deler moet voor diverse groepen verder worden uitgewerkt. Chris Nas: ‘Denk aan de dialyseverpleegkundige, die specifieke bijscholing moet volgen.’ In het register zal daarom een lijst van geaccrediteerde opleidingen worden opgenomen. Op dit moment vindt de ontwikkeling van een website voor het project plaats.

Harmonisatie
Een aantal verpleegkundige beroepsorganisaties heeft al zo’n drie jaar ervaring met het voeren van een eigen kwaliteitsregister. Met deze groepen, waarvan sommige wel en sommige zoals de EADV (diabetesverpleegkundigen) niet gefuseerd zijn met V&VN, vindt overleg plaats over harmonisatie en waar mogelijk samenvoeging van de registers.

Kwaliteit
Het kwaliteitsregister bestaat vooralsnog los van het BIG-register. ‘Het BIG-register is een onderdeel van de wetgeving. De overheid heeft de beroepsgroep opgedragen zelf zorg te dragen voor de kwaliteit,’ aldus Chris Nas.

Gepubliceerd op: 24 oktober 2006
Door: Christie Klaucke

Thema:

Overig

Tags:

Wet BIG

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren