• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Seksuele gezondheid keuzevak voor verpleegkundigen

Gepubliceerd op: 28 september 2016
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Studenten verpleegkunde aan de Hogeschool in Mechelen kunnen vanaf nu het keuzevak ‘Seksuele gezondheid’ kiezen.

Met patiënten over seks praten is niet altijd vanzelfsprekend voor verpleegkundigen. Om toekomstige Vlaamse verpleegkundigen meer tools te geven hoe ze om moeten gaan met seksvragen van patiënten, is er een nieuwe lesmodule ontwikkeld op de opleiding. De Thomas More-Hogeschool in Mechelen wil hiermee het belang van deze thematiek benadrukken en voortrekker zijn door seksuele gezondheid een structurele plaats te geven in de opleiding. De school ontwikkelde deze module in samenwerking met het Vlaamse expertisecentrum Sensoa. 

Lessen

Goed leren adviseren over seksuele gezondheidskwesties en patiënten begeleiden bij ziektebeelden met seksuele implicaties veronderstelt niet alleen kennis van zaken, maar ook vaardigheden als kunnen luisteren, gepast reageren, adequaat doorverwijzen en het overwinnen van schroom. Vorig jaar volgden al 26 studenten de lessen en ook in de komende jaren biedt de hogeschool de module aan. Het is de bedoeling dat het lessenpakket een vast opleidingsonderdeel wordt in de bachelor Verpleegkunde en kadert in de totaalbenadering van de patiënten. De studenten krijgen onder andere les over seks en seksualiteit, seksuele ontwikkeling, soa, hiv en veilig vrijen, gender, wet en rechten, ziekte en seks en seksueel grensoverschrijdend gedrag.

Verpleegkundige basiskennis bijbrengen

‘Het is niet de bedoeling om van verpleegkundigen seksuologen te maken’, zegt projectverantwoordelijke Carl Vanspauwen. ‘Wel om onze studenten de nodige basiskennis en de nodige vaardigheden bij te brengen om de vragen, zorgen en wensen van hun patiënten correct in te schatten en er open en respectvol over te leren praten.’ In Nederland is het praten over seksuele behoeftes van de patiënt nog een taboe voor verpleegkundigen, blijkt uit een recente peiling door Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland (V&VN). 

Gepubliceerd op: 28 september 2016
Door: Rhijja Jansen

Thema:

Overig

Tags:

TVZ

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren