• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Bejegening

Van lach tot traan

Gepubliceerd op: 6 april 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een ziekenhuisafdeling is dynamischer en complexer in vergelijking met een verzorgingshuis (mijn eerste stage). Soms lijkt het wel een fabriek: patiënt A gaat weg en patiënt B komt meteen binnen. Ik noem het: ‘het ziekenhuisproces’. Alle patiënten ondergaan het, maar iedereen ervaart het anders.

Op de afdeling kwam een man te liggen, laten we hem meneer Vonk noemen. De diagnose moest nog gesteld worden, dus niemand wist nog precies wat er aan de hand was. Wel wisten wij dat meneer af en toe pijn op de borst had.

Meneer Vonk is een spontane en gezellige man. We hebben veel gepraat, soms ging het over auto’s, maar het onderwerp kon ook afslaan op de mooiste club van het land: FC Groningen :-). Zo is het een aantal dagen gegaan. De dag begon met een lach en eindigde ook met een lach.

Totdat meneer een hartkatheterisatie (CAG) onderging. Want tot zijn grote verbazing bleek hij meerdere vernauwde kransslagaders te hebben. Meneer Vonk had het erg moeilijk met de uitslag. Hij raakte geëmotioneerd. De man die zo van een grap hield, lag plotseling in tranen in zijn ziekenhuisbed.

Uiteindelijk kreeg hij een `omleidingsoperatie’ (CABG) en daar wilde hij echt alles over weten. Ik heb hem toen een uitgebreide voorlichting gegeven. In het bed naast meneer lag ook een patiënt die een CABG had ondergaan. En hij beantwoordde ook veel vragen.

Uiteindelijk ging meneer Vonk naar een academisch ziekenhuis voor de CABG. En toen sloot het hoofdstuk. Want patiënt B stond al klaar.

Meneer Vonk was een patiënt die mij zal bijblijven. Want het begon met lachen maar veranderde in tranen. En dat vind ik zo bijzonder aan het werk van de verpleegkundige. De emotionele veranderingen die zich plotseling bij patiënten kunnen voordoen. Bij elke patiënt is het weer anders en van die afwisseling houd ik wel.

Gepubliceerd op: 6 april 2011
Door: exed-admin

Thema:

Bejegening

Tags:

Bejegening

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Bejegening

icon-Bejegening

Bejegening

Blog Barbara: ‘Ze verlaat de afdeling in mijn oude trui en de broek van mijn man’

icon-Bejegening

Bejegening

Ernstig zieke patiënten komen in een rouwproces, hoe help je hen daarbij?

icon-Bejegening

Bejegening

Casus mantelzorg | ‘Het gaat niet meer met moeder, hoe ontlasten we vader?’

icon-Bejegening

Bejegening

Humor als verpleegkundige interventie: ‘Je hoeft geen rode neus op te zetten’

icon-Bejegening

Bejegening

‘Ik maak er een eind aan’: hoe ga je (niet) om met suïcidale patiënten?

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren