• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Coronavirus

Gastblog Linda over een coronapatiënt verplegen: ‘Het is niet anders dan een andere patiënt in isolatie’

Gepubliceerd op: 13 maart 2020

Verpleegkundige Linda Krol (20 jaar) werkt op de afdeling neurologie van het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis (ETZ) in Tilburg. De eerste coronapatiënt werd daar begin maart opgenomen. Ze blijft nuchter onder de omstandigheden.

Vorige week had ik avonddienst. We kregen vanuit de seh een opname van een patiënt die besmet was met het coronavirus. Eigenlijk hoorde hij op een andere afdeling, maar daar was de isolatiekamer al bezet dus kwam hij bij ons.

Ik maakte de sluiskamer klaar. Niets anders dan bij andere isolatiepatiënten: spatbrillen, schorten, handschoenen, alles paraat. Plus een controlepaal en een opnameboekje.

De patiënt was goed aanspreekbaar en rustig onder zijn opname, en de reden daarvan. Hij had geen behoefte aan extra aandacht, dus ik deed gewoon wat ik moest doen. Schort en handschoenen aan, spatbril op en gaan. De volgende morgen deed meneer zijn eigen ADL.

Vorige week was het coronavirus in mijn omgeving nauwelijks een thema. Natuurlijk praat je er wel over, maar mijn ouders, bij wie ik woon, zijn nuchtere mensen. En veel van mijn vriendinnen werken in de zorg. Ons maak je niet gek.

Al is dat de afgelopen dagen wel veranderd. Er is meer onrust, ook al omdat bij ons in het ziekenhuis ruim 300 medewerkers met lichte verkoudheidsklachten zijn getest en er 28 besmet bleken met het coronavirus. Er volgden deze week ook meer opnames van besmette patiënten. En daar kwamen de maatregelen voor alleen Noord-Brabant nog bij. Dus het komt toch wel dichterbij zo, al ken ik geen collega’s die besmet zijn met het virus.

Volgens mij is er nog geen sprake van een personeelstekort of zo. Ook hebben we op onze afdeling geen tekort aan materiaal. Ik las op Facebook dat op een verpleegafdeling de handalcohol was weggehaald en dat het team alleen nog de handen mocht wassen. En dat patiënten en bezoekers de handalcohol en handschoenen mee naar huis nemen. Dat soort toestanden hebben we hier gelukkig niet.

Er is bij mijn collega’s en mij eigenlijk geen onrust over het virus. We zijn jong, hebben een goede weerstand en zullen waarschijnlijk niet erg ziek worden. Maar het idee dat ik patiënten kan besmetten, dat zit me niet lekker. Dus volg ik de aangescherpte richtlijnen en het advies voor ‘sociale’ onthouding in de provincie Noord-Brabant op.

Ik probeer te verplegen met mijn gezonde verstand. Dus geen handen schudden, extra goed letten op de handhygiëne, en op zijn tijd goed aangekleed op de sluiskamer staan. Ik wacht rustig af wat ons nog te wachten staat en heb vertrouwen in de aanpak van het ETZ.

Lees hier het laatste, voor verpleegkundigen relevante nieuws over corona >>>

 

Gepubliceerd op: 13 maart 2020
Door: Redactie Nursing

Thema:

Coronavirus Praktijk

Tags:

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk

icon-Wondzorg

Wondzorg

3 vragen over gedeelde wondzorg: ‘Cliënten kunnen meer wondzorgtaken zelf doen’

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Sander de Hosson: ‘In de stervensfase zijn verpleegkundigen mijn belangrijkste sensoren bij de patiënt’

icon-Wondzorg

Wondzorg

Zo overtuig je de huisarts, en 5 andere adviezen over de enkel-armindex

icon-Bejegening

Bejegening

Blog Barbara: ‘Ze verlaat de afdeling in mijn oude trui en de broek van mijn man’

icon-EBP

EBP

EBP: Wanneer starten met orale bloedverdunners na intraveneuze trombolyse bij herseninfarct?

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren