• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Ouderenzorg

Heet!

Gepubliceerd op: 1 augustus 2006
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Heet, heter, heetst in Nederland! Ook in de gezondheidszorg. Dagenlang op de voorpagina van de krant: Drie ouderen in een verpleeghuis overleden ten gevolge van de hitte.

Boze mensen vragen zich af waarom de overheid niet optreedt en waar zijn toch de airco’s voor die arme ouderen! Men waagt zelfs te zeggen dat we niet al ons geld naar Afrika moeten sturen als we voor onze senioren niet eens een airco kunnen betalen. (Niemand lijkt er overigens over na te denken dat er in Afrika elke dag honderden mensen doodgaan door de hitte….). Nooit kregen onze ouderen zoveel aandacht. Niemand hoor je meer over trage bejaarden bij de kassa van Albert Heijn en de vergrijzing die kapitalen kost, nee, nu het zo heet is, is iedereen ineens begaan met hun lot.

Ik word erg moe van deze herrie. Voor de nabestaanden van de overledenen is het ontzettend verdrietig wat er is gebeurd. Maar deze berichtgeving alsof het een nationale ramp is, is wel een beetje overtrokken. Natuurlijk is het niet goed te praten dat deze mensen in de verzengende hitte zijn verpleegd, een airco was zeker op zijn plaats geweest. Daarentegen hebben ouderen meer kans om te overlijden, zeker als ze al zwak zijn en dan geteisterd worden door drie tropische weken. Daar kan geen airco tegenop.

Wat een beter plan is, is niet zo hard schreeuwen dat dit ‘onmenselijk’ is, maar gewoon iets DOEN! Het initiatief van een brave burger vond ik hartverwarmend. Via de lokale media riep hij zijn medebuurtbewoners op om ventilatoren te brengen bij het verpleeghuis in de buurt. Binnen ‘no time’ waaiden de oudjes zowat hun stoel uit, zoveel ventilatoren waren er gebracht! Dat is een betere actie dan al dat geschreeuw in de media over wie er allemaal tekort zijn geschoten in de verkoeling van deze overleden mensen.

Gelukkig voor al die ouderen in hete verpleeghuizen is de temperatuur volgende week weer normaal…. Ben benieuwd of iedereen nu nog steeds zo begaan is met het lot van de verpleeghuisbewoners in Nederland!

Gepubliceerd op: 1 augustus 2006
Door: exed-admin

Thema:

Ouderenzorg

Tags:

Ouderenzorg

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

‘Lastige situaties moet je voor je zien’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Ontwikkelingen in de ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Student Corner: ‘Slecht slapen van patiënten is een verpleegkundig probleem’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

4 veelvoorkomende mondproblemen bij ouderen

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Waarom mondzorg bij ouderen meer aandacht verdient (en op welke manier)

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren