• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Palliatieve Zorg

Oud-verpleegkundige pleegt euthanasie om voltooid leven

Gepubliceerd op: 10 augustus 2015
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een Britse oud-verpleegkundige (75) die in goede lichamelijke gezondheid was, heeft euthanasie laten plegen ‘omdat het vanaf nu alleen maar bergafwaarts gaat’.

Dit meldt The Telegraph. De Britse Gill Pharaoh zorgde haar leven lang voor kwetsbare ouderen in de palliatieve zorg, en dit overtuigde haar des te meer van het feit dat ze niet als een oude vrouw aan het bed gekluisterd wilde zijn. Omdat euthanasie in Engeland verboden is, ging ze naar een kliniek in Zwitserland waar de euthanasie werd uitgevoerd. In een interview voor haar dood vertelde Pharaoh dat ze geen plezier meer in tuinieren had, niet meer van etentjes genoot en last van tinnitus had. ‘Ouder worden is niet leuk. Ik ben nu over de heuvel heen, vanaf nu gaat het alleen maar minder worden’, zegt ze. Ze schreef twee boeken over thuiszorg en hield een weblog bij.

De 47-jarige Gaby werd jaren geteisterd door tinnitus. Uiteindelijk koos ze voor euthanasie. Klik hier om de video te bekijken >>

Pharaoh overleed uiteindelijk 21 juli in een kliniek in Basel, en werd daarmee een van de 250 Britten die uitweken naar Zwitserland om daar euthanasie te plegen. Haar verhaal wakkert het euthansiedebat in Engeland aan, iets wat Pharaoh ook belangrijk vond. Ze hoopt dat mensen zoals zij in de toekomst ook in eigen land mogen kiezen voor vrijwillige levensbeëindiging.
Wat vind jij van dit verhaal? Vind jij dat gezonde mensen zoals Pharaoh zelf mogen beschikken over hun leven, of juist niet?

Gepubliceerd op: 10 augustus 2015
Door: Rhijja Jansen

Thema:

Palliatieve Zorg

Tags:

Euthanasie Palliatieve zorg TVZ

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Palliatieve Zorg

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Sander de Hosson: ‘In de stervensfase zijn verpleegkundigen mijn belangrijkste sensoren bij de patiënt’

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Palliatieve zorg in het ziekenhuis: pak een krukje, ga zitten en luister

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Wetenschap | Oncokompas helpt palliatieve patiënten hun welzijn en gezondheid te monitoren

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Complexe rouw: wat is onze rol als verpleegkundige?

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Palliatieve zorg voor patiënten met een migratieachtergrond: ‘Zoek aansluiting bij de familie’

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren