• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Patiëntveiligheid

Huilbaby's

Gepubliceerd op: 2 februari 2009
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

In mijn twee jaar werkervaring op de kinderafdeling heb ik al behoorlijk wat huilbaby’s verpleegd. Sterker nog, ik heb de indruk dat het er de laatste tijd steeds meer worden! Al eerder schreef ik over de drie R-en van rust, reinheid en regelmaat.

Deze week was flinke onenigheid over de nieuwe richtlijn die een eenduidig beleid bij huilbaby’s moest bewerkstelligen.

Het invoeren van een kookwekker werd voorgesteld met de bedoeling dat de ouders hiermee de tijd konden bijhouden van het huilen van het kind. Ouders ervaren vijf minuten huilen heel snel als ‘een kwartier’. Het is moeilijk objectief te blijven wanneer je eigen kind in groot verdriet verkeert. Het is wel jóuw kind.

Het invoeren van een kookwekker was echter uit den boze, volgens psychologen van het NIP: ‘Met het opnemen van de tijd zou je kinderen onnodig lang laten huilen’. En dat zou niet goed zijn op de langere termijn. Het kind zou een gevoel van veiligheid en geborgenheid (kunnen) missen.

Toch snap ik wel wat Ria Blom, wijkverpleegkundige en expert op het gebied van huilbaby’s, bedoelt. De beleving van ouders is vaak iets anders dan de feiten. Ik merk het ook wanneer huilbaby’s zich op de afdeling presenteren. Het verhaal van de ouders is vaak ellende: één en al huilen.

Er zijn ouders die met hele dagboeken en schema’s komen aanzetten. Ook wij houden tijdens een opname een huildagboekje bij om het huilen in kaart te brengen. Met als groot verschil dat wij, verpleegkundigen, er objectief instappen. Wij vinden niks en observeren. Wij zijn niet uitgeput door nachten troostend met een huilend kind op de arm te zitten en denken niet bij het eerste huiltje: gaat ‘ie weer…

Soms is er iets medisch aan de hand, maar vaak zijn ouders zo uitgeput dat het ritme totaal weg is: ze pakken het kind snel op als het huilt: want dan is ie tenminste stil. Heel begrijpelijk natuurlijk. Ik denk ook dat dát het is, wat Ria Blom duidelijk probeert te maken met haar kookwekker-idee.

Gepubliceerd op: 2 februari 2009
Door: exed-admin

Thema:

Patiëntveiligheid

Tags:

Griep Patiëntveiligheid

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Patiëntveiligheid

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Blog Barbara: ‘Een doffe klap. De patiënt is uit zijn bed gevallen’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Continu meten vitale functies zonder alarmmoeheid: zo kan het

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Blog Barbara: ‘Eigen regie en therapietrouw gaan niet altijd samen’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Gastblog IGJ: ‘Ausculteren bij een neusmaagsonde kan echt niet meer’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Apenpokken of monkeypox: dit moet je weten als verpleegkundige

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren