• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Patiëntveiligheid

Minister: 'Zorgverleners krijgen bij tweede coronagolf tijdig voldoende mondkapjes'

Gepubliceerd op: 14 juli 2020

Er zijn recent grote partijen mondkapjes in ons land geleverd, en er komt snel meer aan. Fabrikanten voor Nederland gaan miljoenen FFP2-mondneusmaskers en chirurgische maskers per week maken. Met daarbij de verbeterde distributie zijn bij een tweede golf waarschijnlijk tijdig voldoende mondkapjes beschikbaar voor de zorg.

Dat schrijft minister van Medische Zorg Tamara van Ark, die onlangs Martin van Rijn opvolgde, als antwoord op Kamervragen.

Voor de huidige vraag zijn voldoende mondmaskers beschikbaar die voldoen aan de kwaliteitseisen, aldus de minister. De afstemming tussen zorginstellingen en de partij die de persoonlijke beschermingsmiddelen verdeelt, het Landelijk Consortium Hulpmiddelen, is volgens haar verder verbeterd. ‘Ruim 5000 zorginstellingen zijn aangesloten op de bestelportals van het LCH’.

Miljoenen mondmaskers per week

Ook gaan 3 fabrikanten in Nederland een jaar lang 2 miljoen FFP2-maskers per week maken, en 3 andere fabrikanten een jaar lang 3 miljoen chirurgische maskers per week. Sommige fabrikanten zijn al begonnen met produceren, met andere is de minister nog in gesprek over wanneer gestart kan worden met het maken van mondkapjes.

Zelf afwegen

Een van de Kamervragen ging over het uitgangspunt van het RIVM dat zorgverleners buiten het ziekenhuis zelf in specifieke zorgsituaties mogen afwegen, op basis van hun professionele inzichten en ervaring, of ze een mondkapje of andere beschermingsmiddelen nodig hebben. Als verpleegkundigen steeds vaker de inschatting maken dat mondkapjes nodig zijn, bijvoorbeeld door nieuw onderzoek over het nut van mondmaskers, zijn er dan nog genoeg? Ja, verwacht de minister.

Afstand houden, beschermende kleding en een masker dragen: veiligheid staat voorop in de wijkverpleging. Maar waar blijven de nabijheid en het menselijk contact, vraagt wijkverpleegkundige Annemiek zich af in deze blog.

Gepubliceerd op: 14 juli 2020
Door: Jeroen Wapenaar

Thema:

Patiëntveiligheid Politiek en beleid

Tags:

Patiëntveiligheid

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Patiëntveiligheid

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Blog Barbara: ‘Een doffe klap. De patiënt is uit zijn bed gevallen’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Continu meten vitale functies zonder alarmmoeheid: zo kan het

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Blog Barbara: ‘Eigen regie en therapietrouw gaan niet altijd samen’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Gastblog IGJ: ‘Ausculteren bij een neusmaagsonde kan echt niet meer’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Apenpokken of monkeypox: dit moet je weten als verpleegkundige

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren