• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Patiëntveiligheid

Schippers: ‘Patiënt moet tolkdienst zelf betalen’

Gepubliceerd op: 19 december 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een patiënt dient zelf te zorgen voor de inzet van een tolk als dat nodig is. Eventuele kosten hiervoor zal hij dan ook zelf moeten betalen. Dat schrijft minister Edith Schippers in een brief aan de Tweede Kamer. De afschaffing van de vergoeding voor tolk- en vertaaldiensten in de gezondheidszorg lijkt hiermee definitief te zijn.

De minister geeft met de brief een antwoord op een ingediend amendement door Linda Voortman (Groen Links) en Khadija Arib (Pvda) die hiermee de bezuiniging op de tolk-vertaaldiensten ongedaan wilden maken. Voortman en Arib stellen dat het voor een goede behandelrelatie van belang is dat zorgverlener en patiënt of cliënt elkaar goed kunnen begrijpen en dat er daarom geen barrière mag worden opgeworpen voor het beroep op tolk- en vertaaldiensten.

Tolkdienst
Minister Schippers onderschrijft in haar reactie dat communicatie van belang is zowel bij het vaststellen van de diagnose als bij de behandeling. Volgens de minister neemt dat niet weg dat patiënten zelf verantwoordelijk zijn voor het machtig zijn van de Nederlandse taal en dat ze eventuele tolkdiensten dan ook zelf moeten betalen.

Patiëntveiligheid in gevaar
Afgelopen zomer werd bekend dat deze vergoeding vanaf 1 januari 2012 wordt afgeschaft. Verpleegkundigen en andere betrokkenen reageerden verontrust op het bericht hierover op Nursing.nl. ‘Onbegrijpelijk’, schrijft Inge. ‘Ik kan alleen maar vrezen voor de veiligheid van de patiënt en de kwaliteit van zorg als deze maatregel wordt doorgevoerd.’ Marijke vult aan: ‘De tolk wordt ingeschakeld als de communicatie echt stokt. Als de vergoeding van een tolk wordt afgeschaft komt de patiëntveiligheid van asielzoekers in gevaar.’

Poll
Ruim zeventig procent van de bezoekers van Nursing.nl is het met bovenstaande reacties eens. Zij vinden het belachelijk dat de tolkdiensten worden afgeschaft, zo lieten zij weten middels een poll op Nursing.nl waar 187 mensen op stemden. Een kwart van de stemmers vindt het geen probleem dat de vergoeding voor tolkdiensten wordt afgeschaft.

Sprakeloos
Mikado, kenniscentrum voor interculturele zorg, is deze week gestart met een campagne over de afschaffing van de tolk- en vertaaldiensten. Op een speciale website lees je onder andere reacties van collega’s, de gevolgen van de afschaffing en mogelijke oplossingen.

Lees ook de blog van Marcellino over de Afschaffing Tolk- en Vertaaldienst.

Rijksoverheid, Nursing
Door: redactie Nursing

Meer Nursing


NursingBanen

Op zoek naar een nieuwe baan? Op NursingBanen vind je de leukste vacatures.
Neem een kijkje op NursingBanen.nl


Quinten Manuel, blogger
Quinten (18) is derdejaars mbo-verpleegkunde (bol) in Groningen. Hij blogt over zijn leven als verpleegkundige in opleiding en alles wat hij tegenkomt.
Ga naar de weblog van Quinten.

NursingExperts
Collega’s die weten waar ze het over hebben, die de diepte ingaan.
Volg de Nursing Experts.

Gepubliceerd op: 19 december 2011
Door: Redactie Nursing

Thema:

Patiëntveiligheid

Tags:

Multiculturele zorg Patiëntveiligheid

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Patiëntveiligheid

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Blog Barbara: ‘Een doffe klap. De patiënt is uit zijn bed gevallen’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Continu meten vitale functies zonder alarmmoeheid: zo kan het

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Blog Barbara: ‘Eigen regie en therapietrouw gaan niet altijd samen’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Gastblog IGJ: ‘Ausculteren bij een neusmaagsonde kan echt niet meer’

icon-Patiëntveiligheid

Patiëntveiligheid

Apenpokken of monkeypox: dit moet je weten als verpleegkundige

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren