• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Wijkverpleging

De Balkenende-norm

Gepubliceerd op: 5 september 2008
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

De thuiszorginstellingen in Nederland liggen weer eens onder vuur. Volgens een onderzoek van de SP ligt bij 40% van de instellingen het salaris van de bestuurders ruim boven de Balkenende-norm.

En dat is schandalig, vindt de SP, en met hen een groot deel van politiek Den Haag.
Wat is nou precies die Balkenende-norm? Ooit heeft de politiek geroepen dat het salaris van de premier de bovengrens zou moeten zijn voor bestuurders in publieke functies. De discussie hierover is nog niet echt gevoerd, ook al wil de Tweede Kamer door een wet gaan bepalen dat die norm (€ 186.000) de bovengrens is voor bestuurders in de zorg. Want de thuiszorg is een publieke functie, vinden veel politici. Dezelfde politici willen dat er door de marktwerking wel sterk bezuinigd wordt. De zorg moet commerciëler, hoor je dezelfde politici denken.

Nou zit ik zelf met mijn bruto jaarinkomen op voltijdsbasis nog ruim  € 120.000 onder de norm, maar toch vind ik de discussie over de Balkenende-norm een onzinnige discussie. Waarom hanteren we het salaris van de minister-president als bovengrens? (Hij verdient zelf trouwens veel minder dan zijn ‘eigen’ norm.) Waarom ligt de norm niet op € 150.000 per jaar, of op € 250.000? En waarom mag er in het bedrijfsleven wel meer verdiend worden?

De winstuitkeringen bij multinationals zijn soms vele malen hoger dan de Balkenende-norm. Daar bemoeien we ons toch ook niet mee? Natuurlijk: in een ideale wereld zou iedereen evenveel verdienen, en het geld zou best eerlijker verdeeld mogen worden, maar dat is een utopie!

Ik heb een voorstel aan de politici in Den Haag. Laten ze zich eerst eens druk gaan maken om de zaken waar het werkelijk om gaat: een betaalbare gezondheidszorg voor iedereen, waarbij elke werknemer adequaat wordt betaald voor zijn of haar inzet. Hou eens op met het verzinnen van steeds weer nieuwe regeltjes (zoals de ZorgZwaartePakketten) die er alleen maar op gericht zijn om te bezuinigen.

Gebruik je energie eerst daarvoor, en ga daarna eens een discussie aan of een Balkenende-norm de Haarlemmerolie zou zijn waarmee we de thuiszorg weer gezond kunnen krijgen. Ik denk dat daar wel wat meer voor nodig is…

Gepubliceerd op: 5 september 2008
Door: exed-admin

Thema:

Wijkverpleging

Tags:

Wijkverpleging

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Wijkverpleging

icon-Wondzorg

Wondzorg

3 vragen over gedeelde wondzorg: ‘Cliënten kunnen meer wondzorgtaken zelf doen’

Oude vrouw ligt in bed in haar huiskamer.
icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

‘Zorgarrangeur’ kan wijkverpleegkundige of casemanager dementie zijn

Verpleegkundigen in de wijk in overleg.
icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

Reablement in de wijk: ‘Cliënten zijn blij als ze weer regie hebben over hun leven’

icon-Oncologie

Oncologie

Behandeling kanker thuis verhoogt kwaliteit van leven

icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

Nieuw: Zorgpad Alcoholmisbruik in de wijk

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren