• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Wijkverpleging

De keukendeur

Gepubliceerd op: 20 maart 2008
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Soms heeft een mens een aanleiding nodig om te beslissen dat het toch beter is om hulp te vragen. Een kapot raam, bijvoorbeeld.

Sommige cliënten zie je dagelijks, andere cliënten kom je maar eens in de zes weken tegen. En als je dan op dat moment geen dienst hebt, kan het soms wel een jaar duren voordat je kennismaakt.Zo hebben wij enkele mensen in zorg waar één keer per zes weken de port-a-cath moet worden gehepariniseerd.

Vorige week moest ik ’s avonds naar zo’n cliënt. Ik bel aan en tegelijk valt mijn oog op een ingeslagen ruit in de keukendeur. Wel netjes weer afgekit met een ‘reserveraam’, zoals je dat wel ziet in winkelstraten als het grote raam van een etalage is gesneuveld.
 
Meneer doet open. Hij woont alleen in een rijtjeshuis. We hebben elkaar al eens eerder gezien, dus hij weet waarvoor ik kom. ‘Gelukkig ben je vroeg. Ik was al bang dat je tijdens mijn favoriete tv-programma zou komen.’ Ik vraag hem belangstellend naar de oorzaak van het kapotte raam. ‘Dat komt door een politie-inval’, vertelt hij lachend.

Nu is de buurt waar meneer woont niet de meest nette woonomgeving, maar ik kan toch niet echt een reden bedenken waarom de hermandad  bij hem een inval zou doen. Hij ziet mijn vragende blik en legt uit: ‘Ik was vorige week donderdag boven gevallen en ik kon niet meer opstaan. Ik wist op dat moment even niet wat ik moest doen en heb toen maar 112 gebeld. En toen is de politie gekomen. Ik dacht dat die wel een heleboel lopers bij zich zouden hebben, maar dat is dus niet. Dus hebben ze het keukenraam ingetikt.’

Doorvragend kom ik er achter dat hij soms wel eens valt, maar meestal zichzelf kan helpen. Ik bespreek met hem de mogelijkheden van sociale alarmering. ‘Per slot van rekening is dat toch een stuk goedkoper dan elke keer een kapot keukenraam…’ Hij belooft me erover na te denken.

Ik heb net van een wijkverpleegkundige uit zijn woonplaats gehoord dat hij de sociale alarmering heeft aangevraagd. En gelijk ook maar ondersteuning bij de huishouding en drie keer per week hulp bij het douchen.

Gepubliceerd op: 20 maart 2008
Door: exed-admin

Thema:

Wijkverpleging

Tags:

Wijkverpleging

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Wijkverpleging

icon-Wondzorg

Wondzorg

3 vragen over gedeelde wondzorg: ‘Cliënten kunnen meer wondzorgtaken zelf doen’

Oude vrouw ligt in bed in haar huiskamer.
icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

‘Zorgarrangeur’ kan wijkverpleegkundige of casemanager dementie zijn

Verpleegkundigen in de wijk in overleg.
icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

Reablement in de wijk: ‘Cliënten zijn blij als ze weer regie hebben over hun leven’

icon-Oncologie

Oncologie

Behandeling kanker thuis verhoogt kwaliteit van leven

icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

Nieuw: Zorgpad Alcoholmisbruik in de wijk

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren