• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Wijkverpleging

Van Rijn: 6,3 miljoen euro voor wijkverpleegkundigen

Gepubliceerd op: 4 juli 2014
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Er wordt 6,3 miljoen euro uitgetrokken voor het inwerken van nieuwe wijkverpleegkundigen, het bijscholen van huidige wijkverpleegkundigen en het opleiden van mbo-verpleegkundigen tot hbo-opgeleide wijkverpleegkundigen. Dat heeft staatssecretaris Van Rijn gisteren gezegd in de Tweede Kamer.

Dat meldt V&VN. Er komen 3000 tot 3500 nieuwe wijkverpleegkundigen bij. Daar komt nog een onbekend aantal verpleegkundigen bij die zich de komende jaren laat omscholen tot wijkverpleegkundige. Ook wordt er door het ministerie van VWS extra geld uitgetrokken voor het versterken en vernieuwen van de opleidingen verpleegkunde.

Van Rijn geeft update over wijkverpleegkundige

Vanaf 2015 valt de wijkverpleegkundige in het basispakket van de zorgverzekering. De wijkverpleegkundige bepaalt dan wat de cliënt in de langdurige zorg nodig heeft. Lees meer >>>

Cijfers

Op dit moment zijn er ongeveer 18.000 wijkverpleegkundigen. Van hen zijn er 10.500 hbo-opgeleid. 7500 van hen hebben een mbo-opleiding verpleegkundige in de wijk, aldus Van Rijn. Hoeveel nieuwe wijkverpleegkundigen de komende jaren nodig zijn met de verschuiving van AWBZ-zorg naar de nieuwe Zorgverzekeringswet (Zvw) is onbekend. Werkgeversorganisatie Actiz heeft het aantal van 5000 nieuwe wijkverpleegkundigen genoemd.

Verschil in prestatie

Wat betreft de bekostiging van de nieuwe wijkverpleegkundige zei Van Rijn dat hij af wil van declaraties op basis van uurtje-factuurtje. Hij streeft naar een gemiddeld tarief waarbij wel verschil wordt gemaakt in de prestatie. Mondzorg is bijvoorbeeld minder intensief dan palliatieve zorg, aldus Van Rijn. Het zorgplan kan volgens de bewindsman ‘heel goed’ dienen als uitgangspunt voor de bekostiging. Daar spreekt VWS over met de zorgverzekeraars en V&VN.

Ontwikkelingen wijkverpleegkundige

Wat vind jij van de ontwikkelingen in de thuiszorg? Zijn wijkverpleegkundigen en organisaties al klaar voor alle ontwikkelingen? Discussieer mee via Nursing Connect >>>

Gepubliceerd op: 4 juli 2014
Door: Laura Jansen

Thema:

Wijkverpleging

Tags:

Palliatieve zorg Wijkverpleging

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Wijkverpleging

icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

Deze wijkverpleegkundigen zweren bij duale aansturing: ‘We bepalen nu zelf hoe we zorg verlenen’

icon-Wondzorg

Wondzorg

3 vragen over gedeelde wondzorg: ‘Cliënten kunnen meer wondzorgtaken zelf doen’

Oude vrouw ligt in bed in haar huiskamer.
icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

‘Zorgarrangeur’ kan wijkverpleegkundige of casemanager dementie zijn

Verpleegkundigen in de wijk in overleg.
icon-Wijkverpleging

Wijkverpleging

Reablement in de wijk: ‘Cliënten zijn blij als ze weer regie hebben over hun leven’

icon-Oncologie

Oncologie

Behandeling kanker thuis verhoogt kwaliteit van leven

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren