• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Ziektebeelden

Kanker mogelijk te bestrijden met ‘chemo-bommen’

Gepubliceerd op: 21 mei 2010
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Onderzoekers van het Erasmus MC hebben een manier gevonden om chemotherapie alleen in de tumor te laten werken.

Dat kan door de chemo in kleine vetbolletjes te verpakken en in de bloedbaan te brengen. Door de ‘chemo-bommen’ door middel van warmte tot ontploffing te brengen op het moment dat ze zich in de tumor bevinden, kunnen de medicijnen zeer plaatselijk hun werking doen. De resultaten van onder andere deze studie werden gisteren gepresenteerd.

Tumor verwarmen

De nieuwe methode combineert twee al langer bestaande therapieën met elkaar: chemotherapie en hyperthermie (waarbij tumorcellen worden gedood door ze te verwarmen). ‘Juist de combinatie van die twee blijkt heel succesvol in Europese studies met patiënten’, zegt fysicus Gerard van Rhoon van het Erasmus MC-Daniel den Hoed in een persbericht. Door de tumor te verwarmen wordt namelijk de doorbloeding ervan beter en kunnen de geneesmiddelen makkelijker hun werk doen in het gezwel.

Minder haarverlies en geïrriteerde slijmvliezen
Een verdere verbetering van deze combinatietherapie wordt nagestreefd in experimenteel onderzoek naar ‘chemo-bommen’ waarbij de chemotherapie wordt verpakt in kleine vetbolletjes (liposomen) die bij een normale lichaamstemperatuur in tact blijven. ‘Tijdens hun reis door de bloedbaan brengen ze dus geen schade aan in andere gezonde cellen. Door de tumor te verwarmen tot zo’n 42 graden, knappen de bolletjes uiteen zodra ze in de tumor zijn en komt de chemo alleen daar vrij’, aldus Timo ten Hagen van het Laboratorium Experimentele Chirurgische Oncologie van het Erasmus MC. Daardoor komt er minder van de chemo in de rest van het lichaam terecht, waardoor de kans op bijwerkingen kleiner wordt en patiënten minder last hebben van bijvoorbeeld haarverlies en geïrriteerde slijmvliezen.

Erasmus MC
Door: redactie Nursing

Gepubliceerd op: 21 mei 2010
Door: Redactie Nursing

Thema:

Ziektebeelden

Tags:

Oncologie Ziektebeelden

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Ziektebeelden

icon-Ziektebeelden

Ziektebeelden

Slenteren beter voor diabetespatiënt dan sporten

icon-Ziektebeelden

Ziektebeelden

Dementerenden op SEH mogen sneller naar huis

icon-Ziektebeelden

Ziektebeelden

Nederlandse 100-plussers breken wereldrecord

icon-Ziektebeelden

Ziektebeelden

Eerste stap naar vergelijken kankerbehandelingen

icon-Ziektebeelden

Ziektebeelden

Migranten vaker dement dan Nederlanders

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren