• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Beroepsprofielen

Overgangsregeling inservice en mbo dit najaar verwacht

Gepubliceerd op: 29 juni 2018

Dit najaar moet duidelijk worden welke verpleegkundige vervolgopleidingen in aanmerking komen voor gelijkstelling aan hbo-niveau ofwel het niveau van regieverpleegkundige. Dat schrijft Minister van Medische Zorg Bruno Bruins in antwoord op Kamervragen van D66.

Onlangs liet minister Bruins onderzoek doen naar het overgangsrecht naar regieverpleegkundige voor de huidige groep inservice- en mbo-opgeleide verpleegkundigen. Daaruit bleek dat geen enkele bestaande instantie geschikt is om de verpleegkundige (vervolg)opleidingen zowel op inhoud als op niveau op gelijkwaardigheid aan het hbo-verpleegkundige opleidingsprofiel te beoordelen. ‘Sommige instanties kunnen wel het niveau van de opleiding vaststellen, maar niets zeggen over de inhoud en vice versa,’ aldus Bruins. ‘Om een zorgvuldig besluit te nemen over de invulling van de overgangsregeling is een onafhankelijke partij nodig die deze vervolgopleidingen op zowel inhoud als niveau kan beoordelen. Om die reden wordt een onafhankelijke commissie van deskundigen ingesteld.’

Welke opleidingen komen in aanmerking?

Die onafhankelijke commissie wordt nu gevraagd om in kaart te brengen of en in hoeverre opleidingen qua inhoud en niveau gelijkwaardig zijn aan het voormalige hbo-verpleegkundige opleidingsprofiel. Het gaat daarbij om in ieder geval de volgende verpleegkundige vervolgopleidingen:

– Wijkverpleegkundige
– Sociaal Psychiatrisch Verpleegkundige (SPV)
– Maatschappelijke Gezondheidszorg – Algemene Gezondheidszorg (MGZAGZ)
– Maatschappelijke Gezondheidszorg – Geestelijke gezondheidszorg (MGZGGZ)
– Erkende opleidingen van de Stichting College Zorg (CZO) Opleidingen. Het gaat hierbij om de opleidingen tot: Ambulanceverpleegkundige, Cardiac Care verpleegkundige, Dialyseverpleegkundige, Geriatrieverpleegkundige, Intensive Care verpleegkundige, Intensive Care Kinderverpleegkundige, Intensive Care Neonatologie verpleegkundige, Kinderverpleegkundige, Obstetrieverpleegkundige, Oncologieverpleegkundige, Recoveryverpleegkundige en Spoedeisende Hulp verpleegkundige.

Impact op de beroepsgroep

Het streven is dat dit najaar uitsluitsel komt over de uitkomsten van dit onderzoek, vlak voor de minister van plan is het wetsvoorstel BIG II naar de Kamer te zenden. Het instellen van de commissie loopt dus geen vertraging op voor het wetsvoorstel BIG II. ‘Maar gezien de impact voor de verpleegkundige beroepsgroep staat zorgvuldigheid ten aanzien van de overgangsregeling voorop,’ aldus Bruins.

Gepubliceerd op: 29 juni 2018
Door: Nienke Berends

Thema:

Beroepsprofielen

Tags:

Beroepsprofielen

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Beroepsprofielen

icon-Beroepsprofielen

Beroepsprofielen

Functiedifferentiatie nieuwe stijl: diploma telt, maar ervaring nu ook

icon-Beroepsprofielen

Beroepsprofielen

Blog Hugo: ‘Laatbloeier verdient kans in de zorg (en vroegbloeier ook)’

icon-Beroepsprofielen

Beroepsprofielen

Akkoord over aanpak functiedifferentiatie, Actiecomité ondertekent verklaring niet

icon-Beroepsprofielen

Beroepsprofielen

Gastblog Janine over functiedifferentiatie: ‘Tijdens corona werd veel duidelijk’

icon-Beroepsprofielen

Beroepsprofielen

Nieuw bordspel over functiedifferentiatie start discussie op in team

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren