• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Bemiddelingsbureaus keuren keurmerk Per Saldo af

Gepubliceerd op: 17 augustus 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Het nieuwe keurmerk voor begeleidingsbureaus van belangenbehartiger Per Saldo en het Keurmerkinstituut lost de fraudegevoeligheid van het persoonsgebonden budget (pgb) niet op. Dat zeggen bemiddelingsbureaus. Daarom zijn de bemiddelaars niet akkoord met dit certificaat.

Het onlangs gelanceerde keurmerk voor bureaus die de zorg bemiddelen voor mensen met een pgb, kan niet de goedkeuring wegdragen van begeleidingsbureaus. Voorzitter Ben Duurkoop van Branchevereniging voor onafhankelijke pgb-bureaus (BVOP) zegt dat het keurmerk geen wezenlijke bijdrage levert aan het bestrijden van fraude en oneigenlijk gebruik van het pgb. De BVOP zat in het overleg over het keurmerk, samen met Per Saldo, De Nederlandse Bank (DNB), het College voor zorgverzekeringen (CVZ), de CG-Raad en de Nederlandse Branchevereniging Erkende Cliëntondersteuners (NBEC).

Helemaal geen controle
Volgens Duurkoop is de zwakke plek van het keurmerk het voorschotmechanisme. In dit systeem krijgt de budgethouder of het bemiddelingsbureau het budget gestort voordat er zorg wordt verleend. ‘Hierdoor vallen bureaus onder de Wet Financieel Toezicht’, zegt Duurkoop. ‘Dat klinkt goed, maar uit gesprekken die wij met de DNB hebben gevoerd, blijkt dat de DNB helemaal geen opsporingsambtenaren inzet. Met andere woorden; in dit systeem is in werkelijkheid geen sprake van controle op fraude.’ Een ander probleem met het bevoorschotten is dat onder de Wet Financieel Toezicht bureaus een bankvoorschot moeten hebben voor ieder budget dat ze beheren. ‘Dat betekent dat voor ieder budget dat ze beheren ze een zelfde bedrag op rekening moeten hebben.’ Dit is voor veel bureaus niet haalbaar.

Voorschot
Duurkoop stelt een systeem voor waarbij het zorgkantoor pas achteraf het budget op de rekening van de budgethouder stort, die daarmee het bureau kan betalen. ‘Dan val je niet onder de Wet Financieel Toezicht. En het zorgkantoor kan dan veel beter in de gaten houden of er gefraudeerd wordt. We waren zeer verheugd om in de brief van de staatssecretaris over de langdurige zorg te lezen dat zij ook aan dit zogenoemde ‘trekkingsrecht’ denkt.’

Faillissement
Aline Saers van Per Saldo reageert op de kritiek: ‘De controleerbaarheid en veiligheid van het pgb is juist groter onder de Wet Financieel Toezicht omdat bemiddelaars een ontheffing nodig hebben bij de DNB. Die geven dat niet zomaar. De bemiddelingsbureaus moeten hiervoor allerlei gegevens aanleveren. Bovendien moeten ze geld in reserve houden zodat bij een faillissement budgethouders niet opdraaien voor het verloren zorggeld. Naast deze voorwaarden, stelt het Keurmerk nog hele andere eisen die de fraude tegen gaan en die de veiligheid van het budget van de pgb-houders garandeert.’ Saers zegt te begrijpen dat het Keurmerk voor kleine bemiddelaars duur is en dat de bankvoorschotten een probleem kunnen zijn. ‘Maar het Keurmerk voor Pgb-bureaus wordt per 1 januari 2012 verplicht en er hebben zich nu al zeventig bemiddelingsbureaus aangemeld. Het zou dus fijn zijn als bij de presentatie van het Keurmerk acht september alle brancheorganisaties ook aanwezig zouden zijn.”

Zorgvisie
Door: redactie Nursing

Gepubliceerd op: 17 augustus 2011
Door: Redactie Nursing

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen Zzp

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

Eurobiljetten.
icon-Cao

Cao

Werk je in een ziekenhuis? Zo bereken je hoeveel de nieuwe cao je bruto oplevert

icon-Cao

Cao

Verpleegkundige in ziekenhuis krijgt 15% loonsverhoging

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren