• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Bezoekregels

Gepubliceerd op: 3 juli 2008
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Moet je de patiënt keihard beschermen door strikt de bezoekregels te hanteren? Of mag je af en toe iets vermoeiends toestaan?

 

Op mijn afdeling zijn we streng in de bezoekregels. Gretige buren en familieleden worden voor half drie ’s middags onderschept op de gang. Vanwege middagdutjes die nog sluimeren. Omdat wij die arme, zieke patiënten hebben overprikkeld tot het middageten. Rustuur is heilig. Broodnodig voor herstel.

Ook de regel van maximaal twee bezoekers per bed wordt nageleefd. Zeker op de vierpersoonskamers waar twaalf mensen bij elkaar flinke onrust veroorzaken. Tja, en dan is er soms nog een onderzoek nodig om het totale ziekteproces optimaal in kaart te brengen. Helaas komt het geregeld voor dat deze vallen tijdens bezoektijden. Luid gemopper klinkt dan op. Het is nu toch bezoekuur?

Ik heb mij heel eerlijk wel eens (of vaker) geïrriteerd aan bezoek. In soaps staan ze altijd op zonder klagen als de zuster meldt dat het bezoekuur is afgelopen. In de ‘reality’ komen mensen altijd ‘van ver’ of ze hebben een andere goede reden om zich niet aan de patiëntbeschermende bezoekregels te houden. Moet ik optreden als een verpleegagent met overredingskracht en sancties.

Maar gister liep alles anders. Zat ik ineens als bezoeker in mijn ziekenhuis. Eerst op de spoedeisende hulp en later op een afdeling. Ik ondervond hoe begrip, vriendelijkheid, geduld en een goede uitleg van ziekenhuispersoneel dan van levensbelang zijn. Maar vooral hoe belangrijk het voelt om op bezoek te komen. Om spullen te brengen en de dag te evalueren. Om afleiding te bieden en bloemen te verzorgen. Om te luisteren en te helpen. Er kwam een zuster binnen. Ze zei niks. Maar het was al ruim twintig minuten geen bezoekuur meer. Daar zat ik, verpleegkundige, de zuster in de weg te zitten.

Wat vind jij van bezoekregels? Moet je de patiënt keihard beschermen of af en toe iets vermoeiends toestaan?

Gepubliceerd op: 3 juli 2008
Door: exed-admin

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen Werkdruk

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Stakende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

9 vragen over de cao-acties in de zorg

Twee protesterende, zittende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

16 maart landelijke staking ziekenhuizen

icon-Cao

Cao

Vakbonden: ‘Eind maart acties in ziekenhuizen’

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren