• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Kikker in je bil

Gepubliceerd op: 1 april 2007
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Eén april is voor mij een feestdag. Leuker dan Pinksteren en Pasen bij elkaar. Leuk, omdat niemand het aan ziet komen. Natuurlijk houdt iedereen de krant in de gaten. Ieder enigszins melig bericht wordt rond deze datum niet serieus genomen. Maar mij vergeten ze.

Na zo’n drie jaar werkervaring opdoen, vond ik het tijd voor wat anders. Nee, het verplegen beviel me nog goed. Maar ik hield energie óver aan het eind van een dienst. Dus ging ik dingen uitspoken. Toen onze nachtdiensten ineens alleen moesten werken, knutselde ik een Nelly Achtzuster in elkaar. Van een uniform en een paar kussens. Nelly heeft mij en mijn collega’s nog weken gezelschap gehouden.

Op een rustige avond hebben een collega en ik het etiketapparaat van onze secretaresse eens goed bekeken. Vervolgens hebben we werkelijk ieder voorwerp op haar kantoor van een sticker voorzien. ‘Klok’, ‘raam’, ‘andere raam’. Maar dat was nog niks. Pinda’s, zo gezegd. Aan het begin van 2004 wist ik het. Waar ik naartoe wilde. Met mijn leven, met mijn carrière. Enthousiast startte ik een werkgroep op. Een collega viel mij onmiddellijk bij. Tot in de kleine uurtjes werkten we eraan. Op het werk, maar vooral ook thuis.

Operatie Kikker-in-bil was geboren. Wij gingen de ultieme poets bakken. Voorwerk bestond uit samen nachtdiensten aanvragen rond de eerste van de vierde. Daar stonk onze roosteraar gewillig in. Toen begon de pers mee te werken. Op het nieuws verschenen reportages en artikelen over SARS. Er werd gedreigd dat de ziekte onderweg was naar ons land. Wat zou er nou ‘mooier’ zijn dan een allereerst geval van de ziekte op onze longafdeling.

Wat hadden we een lol, terwijl we mondkapjes verzamelden en posters ophingen. ‘Nieuwe isolatiecode’ prijkte er fier op de deuren voor onze afdeling. Die uiteraard ineens gesloten moesten blijven. Giechelig als we waren geloofden we geen moment dat er collega’s goedgelovig mondkapjes zouden dragen. Het was immers één april.

Waar we geen rekening mee hadden gehouden, was dat geen enkele van de slaperige hoofden de datum kende bij arriveren op de werkvloer.
Mopperend werden kapjes voorgebonden. ‘Hoe moeten we nou koffie drinken?’ vroeg één slaapkop zich af. ‘Wauw, nou komen we op het nieuws,’ verzuchte een ander. Collega Kikker-in-bil en ik liepen hoe langer hoe rooier aan onder ons masker. Tot we proestend bekenden dat het allemaal niet echt was.

Eén april. Door drukte op de werkvloer is het dit jaar wat in het water gevallen. Volgend jaar echter heb ik níet net een kind gekregen. Volgend jaar heb ik weer tijd. En energie. Ik kan bijna niet wachten.

En? Wat heb jij uitgespookt op1 april (of natuurlijk jouw collega’s)?

Gepubliceerd op: 1 april 2007
Door: exed-admin

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen Nachtdienst

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

Eurobiljetten.
icon-Cao

Cao

Werk je in een ziekenhuis? Zo bereken je hoeveel de nieuwe cao je bruto oplevert

icon-Cao

Cao

Verpleegkundige in ziekenhuis krijgt 15% loonsverhoging

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren