• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Relletje in AZM om protest nachthoofden

Gepubliceerd op: 5 juli 2010
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

In het academisch ziekenhuis Maastricht (AZM) is een relletje ontstaan over een reorganisatie waarbij mogelijk de avond- en nachthoofden zijn betrokken. De negen hoofden protesteerden tegen het plan door folders uit te delen, waarin ze hun zorgen uitten.

Dit meldt dagblad De Limburger. Die actie is een manager zodanig in het verkeerde keelgat geschoten dat hij de avond- en nachthoofden collectief heeft berispt en zelfs gedreigd met ontslag als ze in herhaling vallen.

De avond- en nachthoofden deelden folders uit op de verpleegafdelingen in het ziekenhuis. In de folders uitten zij hun zorg over de eventuele negatieve gevolgen voor patiënten wanneer hun functie geschrapt zou worden. Sommige avond- en nachthoofden werden voor de berisping teruggeroepen van vakantie en voelen zich geïntimideerd. Ze kregen het verwijt de ‘bestuurscultuur te hebben ondergraven’.

Bezuinigingen
Het reorganiseren van de functie van de avond- en nachthoofden is een van de vele voorstellen die vanuit alle afdelingen in het AZM zijn gedaan, om te bezuinigen. Het geopperde idee houdt in dat de avond- en nachthoofden worden ondergebracht op een nieuwe afdeling, samen met de collega’s van de Spoedeisende Hulp. De berispte werknemers wijzen erop dat daar sprake is van ondercapaciteit en noemen het voorstel onverantwoordelijk.

De taken verdwijnen niet

AZM-zegsman Jos van Cann benadrukt dat het voorstel waar de hoofden zo bezorgd over zijn nog lang niet definitief is. ‘De taken verdwijnen ook niet, maar worden anders ingebed.’ Hij kan zich voorstellen dat ‘die éénpitters bang zijn zelfstandigheid kwijt te raken, maar dat is geen reden te gaan folderen. We zijn hier niet blij mee,’ aldus Van Cann in dagblad De Limburger.

Vakbonden
Ook de vakbonden NU’91, CNV Publieke Zaak en Abvakabo FNV reageren ontsteld op de berisping. Bestuurslid Lou Brans Brabant liet volgens NU’91-onderhandelaar Rolf de Wilde weten net zo verbolgen te zijn over de berisping, waarvan hem niets bekend was. Hij zegde toe de verantwoordelijke manager erop aan te spreken.

De Limburger
Door: redactie Nursing

Gepubliceerd op: 5 juli 2010
Door: Redactie Nursing

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen Nachtdienst

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Stakende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

9 vragen over de cao-acties in de zorg

Twee protesterende, zittende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

16 maart landelijke staking ziekenhuizen

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren