• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Schatten van dokters

Gepubliceerd op: 2 oktober 2006
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

En nou maar hopen dat ze dit niet lezen, de dokters. Ik wil ze niet onnodig naast hun schoenen laten lopen. Genoeg medische haantjes in de ziekenhuiswereld, maar ik moet het even kwijt.

We hebben d’r nu namelijk twee van die lieverds. Arts-assistenten. Ja, ik mag het niet zeggen. Want ‘lieverds’ kan je ook weer denigrerend opvatten. Maar ze zíjn lief, ik kan er niks aan doen. Deze twee hebben geen ochtendhumeur. Dus als ik om vijf-minuten-voor-het-begin-van-hun-dienst een vraag heb, dan nemen ze daar de tijd voor. Ze schrijven heel behulpzaam op wat ik ze dicteer. Een nog niet geschreven recept. Een niet doorgedoseerde hoeveelheid insuline.

Zowel voor, tijdens als ná de artsenvisites kan ik bij ze terecht met mijn vragen. Volgens mij zouden ze zelfs de tijd nemen om mijn eigen gezondheidskwaaltjes op te lossen. Gelukkig verdwijnen mijn kwaaltjes als sneeuw voor de zon als ik werk met zulke schatten.

Ik zal er niet omheen draaien, zet mijn geloofwaardigheid hier maar weer eens op het spel. Ik vind de lieve dokters ook best leuk. Leuk in de zin van Medisch-Centrum-West-leuk. Leuk als – zou ik geen partner hebben (en baby op komst, laat ik dat in hemelsnaam niet vergeten) – dan zou ik best een ‘oogje’ kunnen ontwikkelen op één van de twee.

Ze drinken koffie in de teampost. Ze zeggen ‘dank-je-wel’ en ‘asjeblieft’ en ‘mag ik even storen?’ Ze vragen hoe het met me gaat. O ja, én ze nemen de tijd voor de patiënten. Ze strijken neer aan het bed bij kleine en grote verdrieten, maken oogcontact (al worden de dames- patiënten en collega’s daar wel wat onrustig van).

We krijgen met z’n allen zin om naar ons werk te gaan. Plotseling is de donkere ochtend niet zo’n onoverkomelijk feit. We staan fluitend op, smeren brood. Toch maar weer eens op de fiets. Is goed voor de lijn. We pakken de trap. We blozen stralend. Zijn niet vermoeid te krijgen.
Hoera voor lieve dokters!

Wanneer is een dokter volgens jou lief?

Gepubliceerd op: 2 oktober 2006
Door: exed-admin

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen Samenwerken

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Stakende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

9 vragen over de cao-acties in de zorg

Twee protesterende, zittende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

16 maart landelijke staking ziekenhuizen

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren