• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Verpleegkundigen negeren patiënten

Gepubliceerd op: 19 december 2010
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Er worden veel fouten gemaakt in ziekenhuizen. Volgens patiënten komt dit omdat zorgverleners slecht luisteren en slecht samenwerken. Zorgverleners negeren te vaak de signalen die patiënten geven.

Ik sluit elke dienst af met de vraag: hebt u nog vragen voor mij of de dokter? De vragen beantwoord of noteer ik. Kan ik er nu niks mee, dan mag mijn collega in de volgende dienst er mee aan de slag. Geregeld wordt mijn vraag niet gesteld de volgende dag. Krijg ik in mijn dienst dezelfde vragen, maar met meer frustraties en uitroeptekens. Dat is een lelijke team- of samenwerkingsfout!

Soms zeggen patiënten nietszeggende dingen. Althans, dan denk ik dat ik het beter weet. Dan vraag ik niet aan een dokter om raad, maar adviseer ik tot ‘nog even aankijken’ met mijn kennis en kunde. In veel gevallen heb ik gelijk, maar soms niet. Zo blijkt een klacht over zere ogen, na enkele dagen, geen airco-droogte te zijn, maar een gevaarlijke infectie. Daar dacht ik dus te licht over, met grote gevolgen.

Mijn collega negeerde eens een longbloeding. Ze was zeker geen hork en het betrof hier ook geen kennistekort. Maar haar patiënt belde elke 3 minuten. Voor glazen water en kussenschudden, paracetamol en zakdoekjes. Tijdens het pillen-uitzetten klonk weer haar ‘piep!’ Mijn collega koos veiligheid boven waterglas en zette eerst de rij pillen foutloos klaar. Toen liep ze naar de bel. Helaas bleek de vrouw deze keer te bellen vanwege een longbloeding. Had mijn collega dit kunnen voorzien?

Ons vak is een sport, waarbij je niet moet vergeten te luisteren, tussen het prioriteren door. In alle drukte kan een opgeheven-wenkbrauw-van-belang je totaal ontgaan. Maar ook in rust is het lastig het unieke geval te herkennen na jaren van andere ervaringen. Het blijft moeilijk ieder mens echt te zien en je te herinneren hoeveel impact alledaagse verpleegdingen hebben op verpleegleken.

Maar hoe herken jij het verschil tussen ‘zeuren’ en alarmbellen? Heb jij weleens een belangrijk signaal gemist of genegeerd?

Gepubliceerd op: 19 december 2010
Door: exed-admin

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen Samenwerken

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Stakende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

9 vragen over de cao-acties in de zorg

Twee protesterende, zittende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

16 maart landelijke staking ziekenhuizen

icon-Cao

Cao

Vakbonden: ‘Eind maart acties in ziekenhuizen’

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren