• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Verzorgende 25% tijd kwijt aan papierwerk

Gepubliceerd op: 13 augustus 2016
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Verzorgenden en verpleegkundigen in de langdurige zorg besteden een kwart van hun tijd aan administratieve taken, waar zij 15% zelf reëel vinden.

Dit blijkt uit onderzoek door organisatieadviesbureau Berenschot.  Aan het onderzoek deden ruim tweeduizend zorgmedewerkers mee. Bijna negen op de tien zorgprofessionals ervaren administratieve taken als enigszins (53%) of zeer (35%) belastend.  Binnen de geestelijke gezondheidszorg is dit zelfs 96% en bij de verpleging, verzorging & thuiszorg en gehandicaptenzorg respectievelijk 82% en 85%. Voorbeelden van administratieve taken zijn het bijhouden van een cliëntendossier, plannen en roosteren, correspondentie met cliënten en familie en het opstellen van diverse rapportages.

Handig: de expert geeft 5 praktische tips waarmee je als verzorgende ig het zorgleefplan dunner kunt krijgen. Naar de tips

Bij het onderzoek werd deelnemers ook gevraagd naar de drie administratieve taken die de meeste tijd kosten. Met  stip bovenaan staat het aanmaken en bijhouden van het zorgleefplan, gevolgd door overleg en overdracht, en het opstellen van rapportages over begeleiding. Veel respondenten hebben suggesties gedaan om de administratieve belasting te verlichten. De meeste ideeën hierover zijn ICT-gerelateerd, zoals snellere en stabielere applicaties, meer gebruik van mobiele devices en betere koppelingen tussen applicaties zodat geen dubbele invoer nodig is. Maar zorgmedewerkers noemen ook slimmer roosteren, eenvoudiger declareren van onkosten en kilometers, beknopt en enkel registreren wat echt nodig is, minder mailen, minder bureaucratische schakels in processen, extra tijd en een rustige ruimte voor administratie en betere samenwerking binnen en tussen organisaties.

Vilans lanceerde een toolkit om de registratielast van verzorgenden te verkleinen. ‘Weet waarom je iets registreert.’ Lees meer

Gepubliceerd op: 13 augustus 2016
Door: Rhijja Jansen

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen TVV Werkdruk

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

cao ziekenhuis
icon-Cao

Cao

Niet iedereen blij met cao ziekenhuizen: ‘Ik word er verdrietig van’

Eurobiljetten.
icon-Cao

Cao

Werk je in een ziekenhuis? Zo bereken je hoeveel de nieuwe cao je bruto oplevert

icon-Cao

Cao

Verpleegkundige in ziekenhuis krijgt 15% loonsverhoging

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren