• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Cao

Voorlopig geen verbod op nulurencontract

Gepubliceerd op: 20 januari 2015
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een verbod op nulurencontracten in de zorgsector is voorlopig niet noodzakelijk.

Dat heeft de Stichting van de Arbeid in december aan minister Asscher laten weten. De Stichting gaat ervan uit dat overige sociale partners in de zorg over dit onderwerp voor 1 juli 2015 cao-afspraken maken die vergelijkbaar zijn met de afspraken van de cao vvt (Verpleeg- en Verzorgingshuizen en Thuiszorg).

Blog Jos: ‘Het nulurencontract in de zorg moet blijven’

Jos kan opgelucht ademhalen, hij schreef een tijd geleden al eens een blog over het belang van het nulurencontract>>>

Cao vvt

In het onderhandelaarsakkoord van de cao vvt zijn de uitgangspunten met betrekking tot de nulurencontracten in de zorg opgenomen. De belangrijkste uitgangspunten zijn dat er een bepaalde continuïteit moet bestaan in de relatie tussen cliënt en verpleegkundige/verzorgende, dat pieken in het werkaanbod moeten kunnen worden opgevangen, dat de zorgaanbieder kwalitatief en betrouwbare zorg moet kunnen leveren en dat de medewerker de vaardigheden kan bijhouden die voor een deskundige uitoefening van de functie noodzakelijk zijn. De partijen hebben verder met elkaar afgesproken dat het gebruik van nulurencontracten tot het uiterste wordt beperkt. Voor de min/max contracten is afgesproken de bandbreedte tussen min en max te verkleinen. Alle huidige medewerkers met een nulurencontract krijgen een contract met vast aantal uren aangeboden en alle huidige medewerkers met een min-maxcontract krijgen zoveel als mogelijk een contract met een vast aantal uren aangeboden.

Gelet op de brief van de Stichting van de Arbeid en de afspraken die in de cao vvt zijn gemaakt, is het maar de vraag of er nog een verbod op nulurencontracten in de zorg komt.

Wat verandert voor jou?

Wat verandert dit jaar voor tijdelijke arbeidscontracten en oproepcontracten? Nursing zet de belangrijkste veranderingen voor je op een rij>>>

Gepubliceerd op: 20 januari 2015
Door: Nienke Berends

Thema:

Cao

Tags:

Cao-onderhandelingen

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Cao

icon-Cao

Cao

Nieuwe landelijke staking ziekenhuizen aangekondigd

cao-ziekenhuizen
icon-Cao

Cao

Protestmars, spandoeken en ludieke acties: dit was de staking van 16 maart

icon-Cao

Cao

Liveblog acties cao ziekenhuizen 2023

Stakende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

9 vragen over de cao-acties in de zorg

Twee protesterende, zittende verpleegkundigen.
icon-Cao

Cao

16 maart landelijke staking ziekenhuizen

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren