• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Opleiding en deskundigheid

Hbo-v'ers hebben te weinig kennis

Gepubliceerd op: 27 april 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

‘Studenten lang niet klaar voor de praktijk’ pronkt de kop boven het bericht dat verscheen op nursing.nl. Die ervaring had ik ook.

Ik begon in september 2010 met mijn afstudeerstage op Verloskunde. Het gevoel sterk te staan in mijn algemene kennis, was ver te zoeken. Ik stond sterk in mijn psychiatrische kennis, door veel stages in de GGZ. Piekerend staarde ik naar de zwangere buik van een patiënt, hoe zou het er daarbinnen uit zien? Geen idee.

Er is gebrek aan algemene kennis bij verpleegkundigen, dat geloof ik. En dan heb ik het over beginnende verpleegkundigen, zoals ik. En dan met name de hbo-v’ers. Want als ik mijn kennis vergelijk met die van mbo-verpleegkundigen, dan is het 0-1 voor hun. Ook verlies ik het van de duale studenten. Het gaat om de kennis die zij in de praktijk op doen, die kennis sla je dubbel zo snel op.

Als je de oorzaak van dit probleem gaat bekijken, dan wijzen alle vingers naar de opleiding. We hebben geleerd om een slecht nieuwsgesprek te voeren, een coachingsgesprek en een opnamegesprek. De drie vrienden Feedback, Competentiegericht handelen en Reflectie vallen menig student regelmatig lastig, waarbij ze peinzend naar een leeg A4-tje zitten te staren, buiten de zon zien schijnen en dan maar een situatie bedenken waar hij/zij uiteindelijk een ‘uitmuntende’ reflectie over schrijft.

En de anatomie en fysiologie? Een mooi dik boek staat in mijn boekenkast. Nu pak ik dat boek er regelmatig bij. Want nu wil ik alles weten en leren. Dat ik daar in mijn eerste studiejaar misschien twee colleges en welgeteld één toets over heb gehad, ben ik allang weer vergeten. Nu koppel ik de praktijk aan de theorie en wil ik iets doen aan het gebrek aan kennis. Dit omdat ik een goede verpleegkundige wil zijn.

Natuurlijk ligt een groot deel bij de opleiding, waar je weet-ik-hoeveel collegegeld voor veel vrije uren betaalt. Maar ligt een klein deel ook niet bij onszelf? Pakken studenten regelmatig een anatomieboek erbij, omdat zij zelf de verantwoordelijkheid nemen om over een x aantal jaren klaar te zijn voor de praktijk? Ik geloof het niet…

Moeten studenten niet meer gecoacht worden in die zelfverantwoordelijkheid?

Gepubliceerd op: 27 april 2011
Door: exed-admin

Thema:

Opleiding en deskundigheid

Tags:

Opleiding en deskundigheid

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Opleiding en deskundigheid

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Nursing-magazine nummer 2 is uit: lees de artikelen online

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Podcast Nursing Werkt voor startende verpleegkundigen: ‘Zet jezelf op 1’

Lachende oudere en jonge verpleegkundige.
icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Nursing.nl is volledig vernieuwd! Wat kun jij als trouwe bezoeker verwachten?

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Nursing-magazine nummer 1 is uit: lees de artikelen online

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

7 vragen over controle van de BIG-herregistratie

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren