• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Werk Opleiding en deskundigheid

Zelf onderzoeken bijwonen

Gepubliceerd op: 1 juni 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Op de cardiologie- en longafdeling waar ik stage loop komen veel verschillende onderzoeken voor. En omdat ik vaak op de cardiologie kant sta heb ik veel te maken met onder andere CAG’s.

Het merendeel van de patiënten die dit onderzoek moeten ondergaan weet vaak niet wat een CAG inhoudt. Zij kregen hier GVO over van een verpleegkundige en aangezien ik een leerling-verpleegkundige ben heb ik mij hierin verdiept.

Ik heb de theorie van CAG’s opgehaald, patiëntenfolders gelezen en protocollen bestudeerd. Aldus een vrij normale leerwijze. Alleen wilde ik nog iets meer weten over dit onderzoek en dat is mij gelukt. In het ziekenhuis waar ik stage loop wordt er namelijk de mogelijkheid geboden om onderzoeken en operaties bij te wonen.

En dat was een uitgelezen kans om te zien hoe het nou ‘echt’ in zijn gang gaat. Uiteraard staat het ook in patiëntenfolders en protocollen beschreven, maar je kennis wordt completer als je het hebt gezien vind ik. En dat merk ik ook in de voorlichting die ik geef. Waar ik eerst nog wat vragen kreeg begrijpen de patiënten nu direct al wat het onderzoek inhoudt en wat er precies gaat gebeuren.

Ik heb ook andere onderzoeken/operaties bijgewoond die op mijn afdeling voorkomen. Zoals een pacemakerimplantatie. Ook voordat ik naar deze implantatie ben geweest had ik al diverse patiëntenfolders en protocollen bestudeerd, maar waren er een aantal dingen nog onduidelijk. Zoals waarom patiënten 24 uur bedrust moeten houden, maar tijdens de operatie legde de dienstdoende specialist mij uit waarom en zo werd het duidelijk.

Ik ben erg blij dat deze mogelijkheid geboden wordt in het ziekenhuis. En ik wil (leerling-)verpleegkundigen ook adviseren om gewoon eens te vragen of je een onderzoek en/of operatie mag bijwonen. Er ging een nieuwe wereld voor mij open die ik vervolgens kan terugkoppelen via GVO’s!

Gepubliceerd op: 1 juni 2011
Door: exed-admin

Thema:

Opleiding en deskundigheid

Tags:

Opleiding en deskundigheid Richtlijnen en protocollen

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Werk Opleiding en deskundigheid

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Nursing-magazine nummer 2 is uit: lees de artikelen online

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Podcast Nursing Werkt voor startende verpleegkundigen: ‘Zet jezelf op 1’

Lachende oudere en jonge verpleegkundige.
icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Nursing.nl is volledig vernieuwd! Wat kun jij als trouwe bezoeker verwachten?

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

Nursing-magazine nummer 1 is uit: lees de artikelen online

icon-Opleiding en deskundigheid

Opleiding en deskundigheid

7 vragen over controle van de BIG-herregistratie

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren