‘De afgelopen tijd is het vertrouwen van verpleegkundigen in hun beroepsvereniging geschonden‘, aldus Henk Bakker. ‘Dat komt doordat wij als bestuur niet de juiste keuzes hebben gemaakt over het wetsontwerp Wet BIG II en de hieraan gekoppelde overgangsregeling. Ook hebben we de achterban niet voldoende de kans gegeven zich over zo’n belangrijk onderwerp uit te spreken. Dat spijt ons enorm en daar nemen we nu onze verantwoordelijkheid voor.’
Interim bestuur
De Ledenraad van V&VN heeft twee bestuursleden bereid gevonden tijdelijk demissionair aan te blijven als interim bestuur, om de continuïteit van de vereniging te waarborgen. Dit zijn Wilma Jackson, manager Leerhuis van het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg, en Marie-Louise van der Kruis, zij is bestuursvoorzitter van SOVAK gehandicaptenzorg West-Brabant.
Mevr Kerstens, u roemt zichzelf op uw Linkedin pagina omdat u excellent communications skills zou hebben als medisch biologe. Ik zou dat in de huidige situatie maar aanpassen of u moet er zelf nog in geloven. Strategisch leider zoals u zich benoemt bent u wel. Wil ik mij inschrijven in het kwaliteitsregister voor Verpleegkundige dan moet ik wel eerst lid en worden van de V &VN, een meesterlijke zet. Zo kom ik ook aan 90.000 Leden als monopolist. De V&VN die zich al jaren schaamteloos laat leiden door de HBO raad en zijn belangen ( de MBO verpleegkundige moest toch zorgkundige worden, weet u het nog?). Maar zie ook de overmatige HBO vertegenwoordiging in het rapport Toekomstbestendige beroepen in de Verpleging en Verzorging die V en VN ( NU91 trouwens ook) ondertekend heeft ter onderbouwing van BIG 2. Of mevrouw Kerstens de enige juiste conclusie trekt weet ik niet maar als verpleegkundige je uitschrijven bij V en VN ……… grijp je kans zou ik zeggen.
O ja ik ben mbo én hbo verpleegkundige van voor 2012.
Een bestuur zonder ook maar 1 actieve verpleegkundige zou niet eens moeten AANTREDEN.
Dit is de juiste beslissing.
Dit kon niet uitblijven.