Heb ik als 55-plusser verzorgende het recht om geen diensten in de avond, weekenden of feestdagen te werken?

Artikel 5.1 lid 5 van de CAO (2010-2012) zegt:

“Aan de werknemer van 55 jaar of ouder wordt geen nachtdienst, bereikbaarheids-, aanwezigheids- (waaronder slaapdienst), of consignatiedienst opgedragen tussen 23.00 en 07.00 , tenzij de werknemer hiertegen geen bezwaar maakt.”

 

Er is geen regeling opgenomen dat mensen na hun 55 jaar niet ‘s avonds of in het weekend of met feestdagen zouden hoeven werken. Deze regeling was ook niet opgenomen in de voorgaande CAO. Als dit al werd toegepast, was het een regeling van de instelling zelf.

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.