‘Is er een leeftijdsgrens aan het draaien van late diensten?’

Is er een leeftijdsgrens aan het draaien van late diensten of mag dit altijd? Tijdschrift voor Verzorgenden legde deze vraag voor aan de expert.

Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
nachtdienst.jpg

Bert Dasselaar, jurist arbeidsrecht, CNV Zorg & Welzijn: ‘In het algemeen is erkend dat het draaien van late diensten en nachtdiensten bezwarend is. Dit geldt zeker wanneer de leeftijd gaat tellen. Dit is dan ook de reden dat cao-partijen proberen afspraken te maken over een leeftijdsgrens voor het verplicht meedraaien van dergelijke diensten. Kijk in elk geval goed wat er in de op jouw arbeidsovereenkomst eventueel toepasselijke cao over dit onderwerp staat.  Werk je in de thuiszorg, een verzorgingshuis, een verpleeghuis of de jeugdgezondheidszorg, dan geldt het volgende: als je 55 jaar of ouder bent dan word je niet ingeroosterd voor een nacht-, bereikbaarheids-, aanwezigheids- (waaronder slaapdienst) of consignatiedienst tussen 23.00 en 07.00, tenzij je daar geen bezwaar tegen hebt (artikel 5.1, cao VVT).’

Meer interessante vragen én antwoorden lezen? Klik dan hier >>

Tijdschrift voor Verzorgenden is hét vakblad voor verzorgenden in de ouderenzorg. Deze maand zijn Hugo Borst en Carin Gaemers gasthoofdredacteur. Neem nu een jaarabonnement met 20% korting én ontvang het nieuwe boek van Hugo: ‘Ach moedertje’ met de actiecode Achmoedertje17 Naar abonneren >>

6 REACTIES

  1. Lees alle reacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.