• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Blog Conny: 'Waarom we de tillift niet altijd gebruiken...'

Blog Conny: 'Waarom we de tillift niet altijd gebruiken...'

Gepubliceerd op: 23 april 2013
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Verzorgenden en verpleegkundigen gebruiken de tillift te weinig, las ik in het nieuws. Ik moet bekennen dat wij het gebruik van de tillift gemakshalve ook wel eens achterwege laten, met alle rugklachten van dien.

Ook al gebruiken we tilliften in het verzorgingshuis minder dan in het verpleeghuis, ze komen tegenwoordig steeds vaker in actie.

Meubeltjes

Het vervelende is dat de kamers van de bewoners bij ons erg klein zijn en het vaak vol staat met meubeltjes. Uiteraard is het wel de bedoeling dat wanneer er iemand met een tillift wordt geholpen de inrichting aangepast wordt. Er zal werkruimte moeten zijn, wil je met een dergelijk groot apparaat je werk kunnen doen. Vaak is dit ook een reden om het gebruik maar achterwege te laten. En soms het verplaatsen dan op de ‘ouderwetse ‘, manier gaat. Ook het feit dat bij ons met twee verzorgenden een lift bediend dient te worden kan een dilemma zijn. Je bent niet altijd met zijn tweeën.

Nieuw hulpmiddel

Maar nu we een nieuw lichtgewicht sta-op hulpmiddel gekregen op onze afdeling. Een erg prettig compact apparaat omdat deze zeer wendbaar en licht te verplaatsen is. Het is geen lift, de cliënten moeten wel nog over een sta-functie beschikken. Als de cliënt gaat staan, kun je door middel van uitklapbare zijkanten, een zitting creëren waardoor er een soort van stoel ontstaat. De licht zwenkbare wielen doen de rest. Hiermee kunnen wij de cliënten verplaatsen zonder dat het een fysieke belasting is voor ons zelf. Nu kunnen we de bewoners bijna moeiteloos verplaatsen zonder alle bezwaren die ik eerder noemde. De cliënten en verzorgenden van onze afdeling vinden het een geweldige vinding, en hopelijk zijn de rugklachten snel verleden tijd.

 

Lees ook:

Verzorgenden gebruiken tillift te weinig

 

Laat jij de tillift wel eens links liggen? Waarom? Laat je reactie hieronder achter!

Gepubliceerd op: 23 april 2013
Door: exed-admin

Thema:

Tags:

TVV

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren