• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Telegraaflezer mag verpleegkundige afbekken

Telegraaflezer mag verpleegkundige afbekken

Gepubliceerd op: 26 maart 2008
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

‘Verpleegkundigen een grote mond geven is niet erg.’ Dat is de mening van een op de vijf sitebezoekers van Telegraaf.nl die gisteren reageerden op een stelling over gedrag van patiënten tegenover verpleegkundigen.

De respondenten van de rubriek ‘Wat u zegt’ (‘WUZ’) op de site zijn van mening dat verpleegkundigen duwen en slaan niet mag. Maar een op de vijf WUZ-deelnemers vindt dat het helemaal niet erg is om verpleegkundigen af te bekken.

Verbale agressie
Volgens de internetredactie was een deel van de antwoorden ‘sociaal wenselijk’ en kwam na uitsplitsing van de vragen aan het licht dat de respondenten wel tegen agressie zijn, maar verbale agressie niet zo erg vinden. Een op de vijf patiënten heeft niets tegen een grote mond en 16% vindt dat de verpleegkundige bevelen van de patiënt moet opvolgen. Een op de vier deelnemers meent dat verpleegkundigen wel érg gauw aangebrand zijn.

Seksuele agressie
De overgrote meederheid van de deelnemers keurt seksuele agressie af, maar 11% (een op de negen patiënten) is de mening toegedaan dat een patient best een ‘geintje’ met de verpleegkundige mag uithalen in de vorm van seksueel getinte grapjes of aanrakingen. De verpleegkundige moet dat niet zo serieus opnemen, is de mening.

Scriptie
Aanleiding van de stelling vormt een scriptie van verpleegkundige Anita Oostvogels naar de ervaringen met agressie onder leerling-verpleegkundigen.

Meer over agressie op nursing.nl

Gepubliceerd op: 26 maart 2008
Door: Christie Klaucke

Thema:

Tags:

Agressie Bejegening Omgaan met patiënten selecteren

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren