• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Allochtone liefde

Gepubliceerd op: 13 mei 2008
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Toen mijn nichtje en ik acht waren, waren we allebei verliefd op onze neef. Hij was immers de knapste van de familie en ook nog eens van onze leeftijd.

 

‘Neef en nicht vrijt allicht’ is een spreekwoord hier in Brabant. Het geeft aan dat er toch wel een zekere aantrekkingskracht zit tussen familieleden, hoewel we allemaal zijn grootgebracht met het idee dat kinderen uit relaties tussen nauwe verwanten vaker erfelijke afwijkingen vertonen. Inmiddels lachen mijn nicht en ik er smakelijk om. 

Maar in Moslim culturen is het heel normaal om met bloedverwanten te trouwen. Het hoort bij de cultuur. Toch brengt het de nodige risico’s met zich mee. De babysterfte is in Nederland omhoog gegaan en daarom komt minister Klink nu met een plan van aanpak. Hij wil meer voorlichting gaan geven en zo de babysterfte verminderen.

Wijzen op slechte gewoontes en ongezond leven tijdens zwangerschap, maar ook het huwelijk met bloedverwanten dat erfelijke risico’s met zich meebrengt. Gezondheidsvoorlichting en opvoeding. Ik vraag me af of je dit probleem daar wel mee kunt oplossen. Als je kijkt naar het huwelijk tussen bloedverwanten, een cultuurgebonden ding, kun je dat alleen met voorlichting voorkomen? We weten allemaal dat gedragsverandering het moeilijkste is om te bereiken.

Kan je een cultuurgebonden onderwerp met voorlichting zomaar veranderen? En hoe zit het dan met de stap openstaan?

Gepubliceerd op: 13 mei 2008
Door: exed-admin

Thema:

Overig

Tags:

Politiek

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren