• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

Poolse vakantiekrachten in verpleeghuis Zeist

Gepubliceerd op: 31 juli 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een verpleeghuis in Zeist haalt al jaren vakantiekrachten uit Polen om de onderbezetting op de werkvloer tegen te gaan.

Een reportage in EenVandaag liet vrijdagavond zien dat deze verzorgenden nauwelijks een woord Nederlands spreken. In een spoedcursus wordt hun een aantal basiswoorden geleerd. In Polen verdienen de verzorgenden zo’n 300 euro per maand, in Nederland minimaal vier keer zoveel.

 

Opleiding 

Directeur van het verpleeghuis Bente Schotel merkte bij haar komst in 2007 dat een groot tekort was ontstaan in de vakantieperiode. Via de Poolse vrouw van een medewerker haalt ze nu sinds enige tijd Polen naar haar verpleeghuis. Alhoewel ze de Nederlandse taal niet hoeven te spreken, moeten ze wél een opleiding verpleegkunde volgen. Ze verrichten echter geen medische handelingen.

Nadelen

‘Wij zien echt risico’s op het gebied van patiëntveiligheid’, zegt Francis Bolle van Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland. Zij vreest dat de taalbarrière kan leiden tot miscommunicatie en daardoor risico’s met zich meebrengt.

‘Innerlijk respect’
Bente Schotel, vestigingsmanager te Zeist, vindt juist dat Nederlanders veel kunnen leren van het Poolse personeel. ‘Ze zijn een beetje ouderwets opgevoed. Dat innerlijke respect voor ouderen en zieken kennen wij in Nederland niet echt meer.’

Reacties van bewoners
De reacties van bewoners zijn wisselend. ‘Ik vind het moeilijk, ze doen niet hun best om te luisteren’, verklaart een vrouw. Andere bewoners hebben daar minder moeite mee. ‘Ze helpen me elke morgen met wassen en aankleden, valt niets op aan te merken.’

 

Wat vind jij hiervan? Laat het weten via onze poll!

 

Bron: Eenvandaag

Gepubliceerd op: 31 juli 2011
Door: Redactie TvV

Thema:

Overig

Tags:

TVV

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren