• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Overig Overig

'Werkdruk in verpleeg- en verzorgingshuizen te hoog'

Gepubliceerd op: 25 oktober 2013
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Verzorgenden en verpleegkundigen in de verpleeg-, verzorgingshuizen en de thuiszorg werken structureel meer dan in hun contracten is afgesproken. Gemiddeld draaien ze bijna 8 overuren per week.

Dat blijkt uit een donderdag gepresenteerd onderzoek over flexibilisering dat vakbond Abvakabo FNV heeft laten uitvoeren onder ruim 4600 medewerkers in de VVT.

Werkdruk

Uit het onderzoek blijkt dat een meerderheid van de medewerkers in de verpleeghuizen en thuiszorg geen vast wekelijks werkrooster heeft. Bijna een kwart van de zorgmedewerkers krijgt regelmatig het verzoek binnen 24 uur in te vallen. ‘Dit doet wat met de kwaliteit en de continuïteit van de zorg’, zegt zorgmedewerker Martien, die als verpleegkundig hoofd in een verpleeghuis in Amsterdam werkt. Door de onzekerheid stijgt ook de werkdruk. Driekwart van de medewerkers in de verpleeghuizen stelt dat de werkdruk is toegenomen.

Het onderzoek

Onderzoeksbureau AStri deed, in opdracht van Abvakabo FNV, onderzoek naar de flexibilisering in de grootste (zorg)cao; de cao verpleeg-, verzorgingshuizen en thuiszorg (VVT). Het onderzoek is vooral gericht op de flexibilisering bínnen de vaste dienstverbanden. De werknemers die meededen aan het onderzoek werken gemiddeld 16 jaar in de sector. Meer dan de helft van deze medewerkers heeft een contract kleiner dan 24 uur. Bekijk hier het volledige onderzoeksrapport.

Kwaliteit van zorg

Tegelijkertijd is werken in de zorg veel zwaarder geworden. 80 procent van de medewerkers in verpleeghuizen geeft aan dat cliënten zwaardere zorg nodig hebben. In de thuiszorg is dit bij de helft van de medewerkers het geval.

Nulurencontracten

In het Sociaal Akkoord hebben sociale partners vastgesteld dat de flexibilisering op sommige plaatsen is doorgeschoten. Dat lijkt in de verpleeghuizen en thuiszorg zeker het geval. Onderdeel van het Sociaal Akkoord is dat nulurencontracten in de zorg niet meer kunnen worden gebruikt. Nulurencontracten worden door de vakbond gezien als de ‘ultieme vorm van álle risico’s bij de medewerkers leggen.’

Gepubliceerd op: 25 oktober 2013
Door: Redactie TvV

Thema:

Overig

Tags:

TVV

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Overig

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van november is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van oktober is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van september is uit: lees de artikelen online

Overig

Het Nursing-magazine van juli/augustus is uit: lees de artikelen online

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren