• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Praktijk

Blog Hugo: 'Kiezen mijn kinderen ook voor de zorg?'

Gepubliceerd op: 8 juli 2020

Hugo heeft 2 kinderen. Isabel is 7 en Luther is 4. Tijdens het hoogtepunt van de vergrijzing, rond 2040, zijn ze op een leeftijd dat zij een mooie bijdrage kunnen leveren aan de torenhoge zorgvraag die er op dat moment zal zijn. ‘De vraag is of de zorg hen ligt. En of ik hen een carrière als verpleegkundige aanbeveel.’

Isabel is assertief. Nee zeggen is haar tweede natuur. Ook houdt ze van geld. Van alles wil ze de prijs weten en of ik dat kan betalen. Wat kost dat huis met dat zwembad papa? Twee miljoen? Heb jij dat? Het is een superlief meisje met allerlei kwaliteiten, maar ik zie haar eerder bij de ING eindigen dan aan het bed in een wit pakje.

Luther is anders. Hij vindt geld niet zo interessant en deelt graag zijn snoepjes. De keuze tussen een Magnum of een waterijsje is door hem snel gemaakt: hij kiest het laatste. Als een van mijn kinderen geschikt is voor de zorg is hij het. Maar zou ik graag zien dat hij verpleegkundige wordt?

Mijn decennialange ervaring aan het bed bepaalt voor een groot deel wie ik ben geworden. Dat merk ik aan mijn handen, die schraal zijn van het vele handen wassen. Dat merk ik aan de manier waarop ik met mensen en situaties omga.

Het mooie van verpleegkundige zijn is dat je gedwongen wordt om open te staan voor iedereen. Ik heb bankdirecteuren verpleegd, bolletjesslikkers, bekende Nederlanders, salafisten, professoren en illegalen die de taal niet machtig zijn. Die ervaring gun ik mijn zoon van harte, zeker in een tijd waarin mensen steeds meer in hun eigen bubbel bivakkeren.

Ook heb ik geleerd om door te vragen en geïnteresseerd te zijn. Dat is een eigenschap die mij op allerlei terreinen helpt. In mijn werk, in de omgang met vrienden en familie, maar ook als ik mensen interview voor Nursing. Een interview is niet zoveel anders dan het afnemen van een anamnese.

Achter al die interesse gaat echter een bescheidenheid schuil die typisch verpleegkundig is. Mijn verhaal is niet belangrijk, vertel jij maar. Doorvragen is de ander het podium gunnen ten koste van jezelf. Dat is de andere kant van de medaille: voor mezelf opkomen is niet mijn sterkste punt. Stel je voor dat een salarisonderhandeling ontaardt in een conflict? Ik beweeg het liefste mee, zodat de lieve vrede bewaard blijft. Hoe verpleegkundig wil je het hebben? In mijn huidige baan heb ik een coach. Hij probeert me te leren om vaker nee te zeggen.

Als ik naar de verpleegkundige beroepsgroep kijk, dan zie ik mezelf. De trots om van betekenis te zijn voor anderen, maar ook de hunkering naar waardering en een gebrek aan assertiviteit.

Misschien is het bij nader inzien goed als niet Luther, maar Isabel voor de zorg kiest. Juist omdat zij uitstekend nee kan zeggen. Juist omdat zij geld wel belangrijk vindt. Als Luther dan bij de ING gaat werken komt het misschien toch nog goed met Nederland.

Gepubliceerd op: 8 juli 2020
Door: Redactie Nursing

Thema:

Praktijk

Tags:

De verpleegkundige

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk

icon-Slapen

Slapen

Betere nachtrust patiënt: kijk naar medicatiegift en andere slaapverstoorders

icon-Sterven

Sterven

Wel of niet medicatie geven tegen reutelen in de palliatieve fase?

icon-Verpleegkundig rekenen

Verpleegkundig rekenen

Barbara: ‘Ik dacht altijd dat ik niet kon rekenen’

icon-Voeding

Voeding

Wetenschap | Voedingszorg door verpleegkundigen verdient prioriteit

Bedkap Micro-Cosmos
icon-Slapen

Slapen

Bedkap kan bijdragen aan betere nachtrust bij patiënt, blijkt uit verpleegkundig onderzoek

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren