• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Delier

Overal even verpleegkundig

Overal even verpleegkundig

Gepubliceerd op: 17 juni 2012
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Een schoolplein is eigenlijk net een ziekenhuis. Of is het andersom?

Nee, ik ga al een aantal jaren niet meer naar school. Ik behaalde mijn verpleegpapiertje in 2000. En als we het over schoolpleinen hebben, dan moet ik tot mijn schrik toegeven dat ik al 22 jaar niet meer op een basisschool zit.

Maar mijn dochter nog wel. Die is nog 16 jaar verwijderd van haar verpleegkundige diploma. Tenzij ze eerder prinses wordt, dan laat ze haar huidige zustersdroom varen, denk ik. Hoe dan ook, zij komt nog wel op een schoolplein. Speelt op de snelle step, duikelt van rekjes en laat zien wat ze kan, terwijl ze van steen op steen springt.

Vanwege mijn dochter kom ik ook weer op schoolpleinen. Het is eigenlijk een beetje zoals vroeger. Je hebt populaire moeders en minder populaire. Sommigen worden onmiddellijk omringd door horden giechelende medestanders en anderen staren eenzaam naar hun eigen tenen. Ik sta daar ergens tussen en zie dit alles. Zoveel is er in 22 jaar niet veranderd dus, lach ik in mezelf, terwijl ik naar mijn schoenen kijk.

Op mijn schoolplein was laatst een moeder ziek. Ernstig ziek. Nu staat ze weer tussen ons. Ik weet het van een andere moeder. Die had het al gehoord. Ik vraag de vers herstelde moeder hoe het gaat en voor ik het weet, hebben we het over ziektebeelden, CT-scans en prognoses. Het schoolplein, mijn ziekenhuiszaal.

Een andere moeder wil graag weten hoe ademhalingsoefeningen ook alweer moeten (‘Jij bent verpleegster, toch?’). Zij is steeds zo benauwd. Ik raad haar aan het serieus te nemen. We spreken over longfunctieonderzoek en ECG’s. We praten over de griepverschijnselen van onze mannen. En over gestoten tenen. Over gekneusde knieën en gebutste ellebogen. En dat is eigenlijk wat mij overal overkomt.

Sta ik in een lift van verdieping zeven naar beneden, dan weet ik op de begane grond álles van mijn buurvrouw en haar spataderen, haar hernia en haar overleden hondje. Stap ik in een trein, verschuil ik mij achter een krant, ontwijk ik ieder oogcontact, dan nog vertelt een meneer tegenover mij dat hij volgende week voor de zevende keer moet worden geopereerd.

Het schoolplein is net een ziekenhuiszaal. Maar ook de lift, trein en andere openbare ruimten nodigen mensen uit om mij hun levensverhalen en lichaamsmisère te overhandigen. Misschien is het andersom, denk ik ineens. Misschien ben ik, moeder en treinreiziger, wel gewoon nét een verpleegkundige!

Meer Nursing

Abonnement op Nursing
Nursing is de meest gelezen vaktitel voor verpleegkundigen niveau 4 en 5 in Nederland en Vlaanderen.
Word direct abonnee van Nursing.

Nursing op Facebook
Deel leuke foto’s, filmpjes, winacties, en andere ‘luchtiger’ zaken
via www.facebook.com/VakbladNursing


Nursing Calculator
Koop de Nursing Calculator, dé rekenapp voor verpleegkundigen.
> Download de app meteen
> Bekijk eerst een demonstratiefilmpje.

Gepubliceerd op: 17 juni 2012
Door: exed-admin

Thema:

Delier

Tags:

Ouderenzorg

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Delier

alt-tekst krijtjes
icon-Delier

Delier

Animatie: het verschil tussen een delier, dementie of depressie

icon-Delier

Delier

Update richtlijn delier: dit zijn de 8 belangrijkste aandachtspunten

icon-Delier

Delier

Nieuwe richtlijn delier gepubliceerd, dit valt op

icon-Delier

Delier

Samen halen we meer uit minder

icon-Delier

Delier

Continentiezorg en een gezonde huid zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren