• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Ouderenzorg

Jan Bonga

Gepubliceerd op: 21 april 2009
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Ondanks signalen van het personeel werd er te weinig gedaan aan misstanden in verpleeghuis Jan Bonga. ‘Hoe kan dit in hemelsnaam gebeuren?’, vraagt Conny zich af.

Helaas is er weer een instelling negatief in de media gekomen: verpleeghuis Jan Bonga in Amsterdam. Natuurlijk is het goed om misstanden in het nieuws te brengen. Men moet op de hoogte zijn van wat er speelt in de gezondheidszorg. De pers besteed dan ook veel aandacht aan verpleeghuizen en verzorgingstehuizen. Als er weer iets gebeurd is op het gebied van zorgverlening staat het breeduit te lezen in allerlei kranten. En terecht. Het zijn instituten waar veel geld mee gemoeid is. Dit wordt gefinancierd door gemeenschapgeld. Bij wet is een en ander geregeld om de zorg verantwoord en volgens de normen kwaliteitszorg te leveren aan de mensen die hier recht op hebben.

 

Gekwalificeerd personeel 

Ondanks de wet gebeuren jammer genoeg telkens dingen waarvan ik denk: hoe kan dit in hemelsnaam gebeuren? De drie artsen die bij Jan Bonga werkten, hadden hun bevindingen gemeld. Ze zijn opgestapt omdat ze de zorg in het verpleeghuis te slecht vinden. Er zou te weinig (gekwalificeerd) personeel aanwezig zijn. Daardoor werden gezondheidsproblemen van voornamelijk dementerenden niet tijdig opgemerkt. De directie heeft niets gedaan met deze signalen.

 

Inspectie 

Het is schrijnend te noemen dat er zo wordt omgegaan met mensen die totaal afhankelijk zijn. En er wordt weer eens een smet geworpen op de ouderenzorg. Er wordt nu toezicht gehouden op het verpleeghuis. Waarschuwingen en het opstappen van de artsen waren kennelijk niet genoeg. Hopelijk is het duidelijk dat de inspectie van de gezondheidszorg altijd vinger aan de pols moet houden, ondanks mooie wetten.

 

Lees meer over de misstanden in verpleeghuis Jan Bonga in het TvV dossier

Gepubliceerd op: 21 april 2009
Door: exed-admin

Thema:

Ouderenzorg

Tags:

Ouderenzorg TVV

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

‘Lastige situaties moet je voor je zien’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Ontwikkelingen in de ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Student Corner: ‘Slecht slapen van patiënten is een verpleegkundig probleem’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

4 veelvoorkomende mondproblemen bij ouderen

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Waarom mondzorg bij ouderen meer aandacht verdient (en op welke manier)

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren