• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Ouderenzorg

Kerstboom voor eenzame ouderen

Gepubliceerd op: 16 december 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Honderden eenzame ouderen in Nederland, die de kerstdagen veelal alleen zullen doorbrengen, kregen van het Nationaal Ouderenfonds een kerstboompje.

Deze hebben zij samen met een vrijwilliger opgetuigd. Het vriendelijke gebaar en het persoonlijke contact biedt ook deze groep toch nog een lichtpuntje in de donkere decembermaand.

 

Kerstengel

Met deze actie ‘Kerstengel’ van het Nationaal Ouderenfonds, die dit jaar voor de zesde keer in samenwerking met de ABN AMRO Foundation plaatsvindt, worden dit jaar 800 eenzame ouderen in 29 steden bereikt. Eén van de vrijwilligers, die dit jaar met een boom, versieringen en lampjes op pad ging, is mevrouw Femke van der Laan, echtgenote van de Amsterdamse burgemeester Van der Laan. Zij zal dit jaar in de hoofdstad één van de ouderen bezoeken.

 

Eenzame kerst

Voor ruim 200.000 ouderen in Nederland is een gezellige kerst niet vanzelfsprekend. Zij hebben nog nauwelijks contact met anderen en brengen de kerstperiode vaak alleen door. Wetende dat vele anderen juist met de kerstdagen volop genieten van de gezelligheid van vrienden en familie, is dit voor hen extra wrang.

 

Contactmoment

Eén van de vrijwilligers die elk jaar aan de actie mee doet is Guus Scholte: ‘Het gaat natuurlijk niet alleen om de kerstboom, maar vooral om de tijd die ik met de oudere doorbreng. Ik probeer het altijd zo gezellig mogelijk te maken. De ouderen leven enorm toe naar ons bezoek. Het zijn voor de vrijwilligers, maar vooral voor de ouderen zeer waardevolle contactmomenten. Als ik daarna weer naar huis rijd, hoop ik altijd dat ik niet de laatste was die haar dit jaar bezoekt.’

 

Bron: Nationaal Ouderenfonds 

 

Lees ook:

  • De zes signalen van eenzaamheid

Gepubliceerd op: 16 december 2011
Door: Redactie TvV

Thema:

Ouderenzorg

Tags:

Ouderenzorg TVV

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

‘Lastige situaties moet je voor je zien’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Ontwikkelingen in de ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Student Corner: ‘Slecht slapen van patiënten is een verpleegkundig probleem’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

4 veelvoorkomende mondproblemen bij ouderen

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Waarom mondzorg bij ouderen meer aandacht verdient (en op welke manier)

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren