• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Ouderenzorg

Minder doorligwonden in zieken- en verpleeghuis

Gepubliceerd op: 25 september 2007
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Het aantal patiënten in ziekenhuizen met doorligwonden (decubitus) is de laatste jaren afgenomen van 23 tot 12 procent. In verpleeghuizen daalde het percentage decubitusgevallen van 33 naar 18 procent.

Dat blijkt uit een meting van het onderzoeksinstituut Caphri van de Universiteit Maastricht. Doorligwonden ontstaan vooral bij oudere patiënten die lang in dezelfde houding liggen of zitten en een slechte lichamelijke conditie hebben. Met een goede verzorging kan decubitus meestal worden voorkomen. De wonden zijn erg pijnlijk voor de patiënt. Ze genezen langzaam; behandeling kost de gezondheidszorg veel extra geld. Het ministerie van Volksgezondheid heeft veel moeite gedaan om organisaties van artsen, verpleegkundigen en verzorgenden te bewegen meer aandacht te besteden aan het voorkomen van decubitus. Dat beleid lijkt nu te werken. Volgens de onderzoekers zijn de prestaties verbeterd. Ook ondervoeding blijkt minder vaak voor te komen binnen de instellingen dan voorheen.

Incontinent
Uit de meting blijkt verder dat veel cliënten incontinent zijn, met name in verpleeghuizen. Vanuit de sector worden dit jaar activiteiten ondernomen om dit probleem aan te pakken. Een op de tien cliënten blijkt in de maand voorafgaand aan de meting gevallen te zijn en ongeveer één op zeven cliënten heeft de laatste zeven dagen te maken gehad met fixatie (vooral in verpleeghuizen), met name door middel van bedhekken en om te voorkomen dat de cliënt valt.

Gepubliceerd op: 25 september 2007
Door: Redactie TvV

Thema:

Ouderenzorg

Tags:

Decubitus Ouderenzorg

Lees Interacties

Geef je reactie Reactie annuleren

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

‘Lastige situaties moet je voor je zien’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Ontwikkelingen in de ouderenzorg

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Student Corner: ‘Slecht slapen van patiënten is een verpleegkundig probleem’

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

4 veelvoorkomende mondproblemen bij ouderen

icon-Ouderenzorg

Ouderenzorg

Waarom mondzorg bij ouderen meer aandacht verdient (en op welke manier)

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren