• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst
Menu
Zoeken
Inloggen

Nursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigenNursing.nl | Nieuws, blogs en meer | Nursing voor verpleegkundigen

Waarmee maken wij jou steeds beter?

  • Praktijk
  • Werk
  • Challenge
  • Congressen
  • Abonneren
  • Nursing
    • Home
    • Praktijk
    • Werk
    • Challenge
    • Congressen
  • Service
    • Veelgestelde vragen
    • Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Inloggen
    • Wat is de Nursing Challenge?
    • Mijn profiel
  • Meer Nursing
    • Nieuwsbrieven
    • Shop
    • Nursing.be
  • Vacaturebank
    • Vacatures
    • Vacature plaatsen

Praktijk Palliatieve Zorg

Zorg die verder gaat

Gepubliceerd op: 9 maart 2011
Dit bericht is ouder dan 5 jaar

Ik heb het erg naar mijn zin op mijn stage cardiologie. Er opent zich op verpleegkundig gebied een totale nieuwe wereld. Waar ik me in mijn vorige stage vooral met basiszorg bezig hield is het nu slechts een relatief klein onderdeel.

In een ziekenhuis komt er voor een verpleegkundige meer bij kijken dan dat ik op voorhand dacht. Voorlichting, multidisciplinair overleggen, ontslag/opnamegesprekken en verpleegtechnische handelingen vielen mij het meest op.

Vooral de patiënten voorlichting geven gebeurt veel, dat wist ik eigenlijk niet. Zo krijgt de patiënt informatie over zijn operatie en wat er achteraf gaat gebeuren. En zo ben je als verpleegkundige ook het aanspreekpunt voor familie en naasten die vragen hebben over de gezondheid van hun familielid.

Naast de basiszorg, rapportage en artsenvisites ben je ook druk bezig met het regelen. Je regelt voornamelijk omtrent de patiënt. Gaat het de juiste kant op, is de omgeving in orde, heeft de patiënt de juiste medicatie (gehad)? Dit zijn maar een aantal vragen die de verpleegkundige regelt.

Dat gaat dus verder dan alleen ‘basiszorg’. Maar ook deze is anders – complexer – dan in mijn stage in het verzorgingshuis. Je hebt nu onder andere rekening te houden met infuusnaalden, spuitpompslangen en telemetrie. Observatie speelt hierbij een grote rol. Hoe ziet de huid eruit? Is er oedeemvorming? Hoe zien de wonden eruit?
Wassen kan je dus eigenlijk zien als observatiemoment van de patiënt.

Na mijn eerste weken kan ik dus spreken van zorg die verder gaat. Zorg die complexer blijkt dan het lijkt. Je bent als verpleegkundige de spil in de zorg. Vind ik mooi.

Gepubliceerd op: 9 maart 2011
Door: exed-admin

Thema:

Palliatieve Zorg

Tags:

Opleiding en deskundigheid

Lees Interacties

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je inlogd zijn. Inloggen Ik heb nog geen account


Praktijk Palliatieve Zorg

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Wetenschap | Palliatieve zorg in het ziekenhuis: begin er gewoon over

icon-Longziekten

Longziekten

Angst bij thuiswonende COPD-patiënten: wat kun je doen?

icon-Bejegening

Bejegening

Heeft je palliatieve patiënt beperkte gezondheidsvaardigheden, dan zijn dit de do’s and don’ts

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Sander de Hosson: ‘In de stervensfase zijn verpleegkundigen mijn belangrijkste sensoren bij de patiënt’

icon-Palliatieve Zorg

Palliatieve Zorg

Palliatieve zorg in het ziekenhuis: pak een krukje, ga zitten en luister

Bekijk meer

Newsletter

Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en vakinhoudelijke artikelen?

Schrijf je dan in voor een van onze nieuwsbrieven.

Aanmelden

Footer

Meer nursing

Abonneren

Gratis proefabonnement

Shop

Contact

Volg ons op

Adverteren

Personeeladvertentie

Adverteren & partnerships

Nursing Vlaanderen

Ga naar Nursing.be

© Bohn Stafleu van Loghum, onderdeel van Springer Nature

  • Privacy Statement
  • Disclaimer
  • Voorwaarden
  • Cookie voorkeuren